Zahrada

Léto bez nouze o vodu? Opravdu je to možné zařídit!

unsplash.com

Ačkoliv letošní zima vypadá, že by mohla přinést srážek a sněhu dost na obnovení spodních vod, tak i tak nám každoročně hrozí na zahradách a pozemcích dlouhodobý nedostatek užitkové vody. V některých letech to dokonce přerostlo do naprostých extrémů.

Můžeme si tak pamatovat situace, jako byla pozastavená sportoviště s potřebou kropení, nedostatek vody na úpravy zahrad kvůli vyschlým studním a mnohé další. Na svém pozemku ale můžete aplikovat i řešení, která vám umožní se této krizi vyhnout.

Velice efektivní nádrže na dešťovou vodu

Nádrže na dešťovou vodu se dají popsat jako všechno to nejlepší, co můžete z této technologie vzít. Mají objemy, které se mohou šplhat až do tisíců litrů. Přitom jsou technologicky velice vyspělé, a navíc vám realizace nádrží na dešťovou vodu na klíč přináší ohromné množství možností, jaké nádrže a systémy můžete zvolit.

Sečteno a podtrženo, jsou takové nádrže prostě geniálním řešením situace. Jedinou nevýhodou, kterou na nich mohou mnozí vidět, jsou jejich ceny. Jenže jak firmy, tak i fyzické osoby, mohou užívat na jejich pořízení a provoz příjemné dotace, které naprostou většinu nákladů dokáží vyřešit.

Oblíbený trend zahradních jezírek

Zahradní jezírka jsou velice oblíbeným trendem, který se postupně dostává do zahrad nejen z praktického, ale také designového směru. Díky jezírkům můžeme udělat opravdu velice příjemnou ozdobu zahrady jako takové, a navíc se můžeme těšit dostatkem vody.

Oproti nádržím na dešťovou vodu mají ale jezírka některé chyby, které mohou mnohým lidem vadit. Vlhkost může v některých lokalitách přivolávat hmyz, a navíc je potřeba se o ně pravidelně starat, čistit je a filtrovat. Jsou tak sice krásným řešením, ale jsou také vhodnější na rozsáhlejší pozemky, kde nebudou v těsné blízkosti nemovitosti.

To Top