Nádrže na dešťovou vodu jsou rozhodně velice dobrou technologií, díky které můžeme zachytávat a opětovně používat dešťovou vodu bez nějakých větších omezení. Jenže stejně tak na druhou stranu existuje další řada jiných způsobů, jak můžeme také dešťovou vodu zachytávat.
Otázkou tak je, jestli se nám investice do nádrží na dešťovou vodu vyplatí vzhledem k tomu, že jsou mnohonásobně dražší technologií. A tuto otázku si dneska zodpovíme na jejich hlavních výhodách.
Řešení na desítky let a bez potíží
U dalších technologií může být nepříjemností fakt, že se víceméně může jednat o řešení na několik málo let. Většina možností, jak uchovávat dešťovou vodu, je totiž na povrchu. Tady pochopitelně fungují silné vlivy jako je přímé sluneční světlo a mnohé další.
Oproti tomu nádrže na dešťovou vodu dokáží nabídnout extrémní výdrž. A to hlavně proto, že jsou kompletně tvořeny z velice odolného polyethylenu. Mimo něj jsou vyráběny z jediného kusu, takže chybí slabé sváry, které by hrozily poškozením.
Nenarušují estetiku prostoru
Jakékoliv rozsáhlé nádrže na vodu, která pochopitelně nebude vypadat jako křišťálově čistá, mohou dost narušit design zahrady a celého prostoru. Proto je tak zásadní výhodou to, že jsou klasické nádrže na dešťovou vodu uloženy v podzemí. Díky tomu tak nebudou nijak narušovat vizuál, protože jediné viditelné místo je vstupní poklop a případně místa, kterými jde do systému voda.
Úspora prostoru na prvním místě
Částečně u uložení pod zemí zůstaneme, protože se opravdu výrazně týká také úspory prostoru, kterou můžete dostat. Díky velké úspoře není sebemenším problémem používat na menších pozemcích i nádrže s objemem v tisících litrů. Nádrže navíc mohou být orientovány vertikálně či horizontálně, což ještě zvyšuje jejich univerzálnost.