Bydlení

Vždy prověřujte bonitu lidí, které máte v podnájmu!

pexels.com

Pronajímání nemovitostí není nijak jednoduchou věcí a ve velkém procentu případů se u nás stává, že nakonec končí neuhrazeným nájemným, nebo dokonce poškozeným majetkem. Pro všechno zde platí jedna zásadní věc. Spousta majitelů nemovitostí zkrátka nekontroluje bonitu ubytovaných klientů, dokud se poprvé nespálí. Jenže to už většinou bývá pozdě a na světě jsou nepříjemné ztráty jak financí, tak i času a materiálu.

Správa nemovitostí je možností, jak se nebát klientů

Existují dokonce i služby, které se postarají o to, aby u vás byli ubytováni pouze klienti s dostatečnou bonitou. Jednou z možností je správa nemovitostí jako jsou byty a domy, nebo dokonce i celé činžovní domy.

Správa domů počítá s tím, že v rámci ubytování bude sledovat bonitu ubytovaných klientů a každý, kdo do svěřené nemovitosti projde, musí splnit podmínky síta. To počítá s tím, že nemá klient žádné závazky v prodlení vůči bývalým majitelům nemovitosti ani vůči bankám a podobným organizacím. Je buď zabezpečeným studentem, nebo pracující osobou na plný úvazek či OSVČ. Správa nemovitostí vám tak v tomto ohledu ušetří neocenitelný kus práce.

Používejte veřejné registry

Další možností, jak můžete projít bonitu klientů, je užívání veřejných bankovních a nebankovních registrů. Registrů je celá řada a ne každý se musí nutně týkat dlužníků. Registry se pochopitelně týkají i lidí s půjčkami a hypotékami, které plní podle smluvních podmínek. Nejčastěji používaný a veřejností nejznámější je registr SOLUS, který používají nejen lidé, ale i společnosti pro kontrolování bonity klientů.

Nezapomínejte na dostatečnou kauci

Kauce je jednou z věcí, jak se můžete ochránit před nepoctivými klienty. Nepoctiví klienti ji většinou nechtějí platit, čímž poznáte, že něco není v pořádku. Základní kaucí bývá výše dvou až tří nájmů a vám poskytuje finanční jistotu na nápravu případných škod.

To Top