Bydlení

5+1 důvod proč mít doma ultrazvukovou čističku

ultrazvukové čističky

Zima za sebou již brzy zavře dveře a budeme vítat jaro a s tím i spojený jarní úklid. Naplňování truhlíků na balkónech, vymetání pavučin, ale i péče o věci, které každý den používáme – to vše a mnoho dalšího nás čeká a nemělo by se to opomíjet. Proto nezapomínejme ani na věci jako jsou zašlé šperky, opatlané sluneční i dioptrické brýle, zasekané CD nebo DVD. Každopádně nikomu se nechce vynakládat tolik energie a času. Jak tedy vrátit těmto, ale i jiným předmětům jejich perfektní vzhled a funkčnost? Je to jednoduché! Trn z paty Vám vytrhnou ultrazvukové čističky.

A jaké jsou ty hlavní důvody pro pořízení ultrazvukové čističky?

 

Šetrnost a účinnost ultrazvuku

Čištění za pomoci ultrazvuku patří k těm nejefektivnějším, nejrychlejším a zároveň nejúčinnějším způsobům zbavování se nejrůznějších mastnot a nečistot. A jak to celé funguje? Na principu kavitace, kdy dochází k tvorbě milionů miniaturních bublinek, které odstraňují nečistoty z vložených předmětů. Zároveň je tento způsob velmi šetří, což znamená, že při čištění nedochází k poškození předmětů.

 

Šperky, ani kusy stavebnice nejsou žádný problém

Před tím, než si domu pořídíte ultrazvukovou čističku, je potřeba řádně promyslet, jaké předměty v ní budete čistit. Podle toho je také třeba volit velikost čističky. Pokud chcete čistit pouze prstýnky, náramky a další drobné věci, bude Vám stačit malá domácí čistička. Nicméně pokud je Váš záměr jiný, rozhodně volte čističky s velkým objemem, které dokážou pojmout i více předmětů současně.

 

Jednoduchá regulace

Pokud patříte i Vy k lidem, kteří mají rádi vše pod kontrolou, rozhodně oceníte čističky, které mají možnost regulace času, ale i výkonu.

 

Vsaďte na teplou lázeň

Jsou typy ultrazvukových čističek, například řada Ultrasonic, která nabízí i ohřev vody. V okamžik, kdy dojde ke zvýšení teploty, dosahuje se vyššího efektu při čištění za kratší dobu. A jaká je ideální teplota pro domácí účely? Konstantně se uvádí rozmezí od 50 do 65 stupni celsia. Rozhodně by kapalina neměla přesahovat teplotu 80 stupňů.

 

Speciální přípravky čištění ještě více zefektivní

Při klasickém využívání ultrazvukových čističek bývá použita klasická voda. Nicméně někdy se stane, že je potřeba čištění pomoci, proto se nebojte použít speciální přípravky, které výkon ještě zvýší.

 

Technologie na nejvyšší úrovni

Není tomu tak dávno, co funkce odplynování byla k dispozici pouze u profesionálních, velkých ultrazvukových čističek, každopádně teď se s tímto principem setkáme i u menších čističek, které jsou určeny pro domácí použití, což znamená, že seženete čističku za optimální peníze a v ideální velikosti.

To Top