Dům

Betonářská ocel má při stavbě svůj význam

betonářská ocel
pixabay.com

S pojmem betonářská ocel se setkávají především stavitelé nejrůznějších objektů, mostů, pilířů a podobných konstrukcí. K těm tento článek pravděpodobně nebude promlouvat, protože moc dobře znají tento stavební materiál. My se spíše pokusíme osvětlit toto téma běžným lidem, jimž se tyto informace mohou hodit například při výstavbě rodinného domu či jiného typu nemovitosti.

Betonářská ocel je pojmenována tak, že si každý člověk udělá minimálně základní představu o tom, kde se primárně využívá. Ano, je to v kombinaci s betonem. Hlavním účelem takové oceli je dosažení vysoké pevnosti, ať už jde o plochy nebo spoje.

Jaké musí mít vlastnosti betonářská ocel?

Kvalitní betonářská ocel by měla být pevná, houževnatá a zároveň pružná. Jejím hlavním úkolem je předkládat takové vlastnosti během desítek, ba dokonce stovek následujících let. Není proto pochyb o tom, že volba takového stavebního materiálu musí podléhat těm nejpřísnějším normám. Teprve ty jsou základem toho, že dostanete to, co skutečně očekáváte.

Betonářská ocel se nejčastěji vyskytuje v základech rodinných domů, respektive v základových deskách. Houževnatý materiál nabývající mnoha podob. Vedle něho však ve stavitelství můžete ocenit i ostatní hutní prvky. A víte jaké?

Profilová ocel různých průřezů

Ano, někteří čtenáři možná správně tuší, že naším dalším tématem je profilová ocel. Ta je válcovaná za tepla či za studena. Obvykle jsou to tyče libovolných průřezů – I, U, T, HEA, L, kruhové, ploché, čtvercové, UPE a ostatní.

Profilová ocel vám dává při stavbě nepopsatelné možnosti. I v tomto případě je ale důležitá její celková kvalita promítající se do samotných vlastností. Z toho důvodu dbejte na to, aby profilová ocel odpovídala rozměrovým a jiným normám. Ocel tohoto typu je svařovatelná.

To Top