Dům

Čím v zimě sypat chodník a prostory okolo domu?

Zdroj: pixabay.com

Zima se nezastavitelně blíží a společně s ní i příslib sněhové pokrývky. Zatímco děti se na sněhovou nadílku těší, dospělí jsou často nervózní – jakmile totiž napadne sníh, je potřeba udržovat prostory okolo domu v takové podobě, aby se po nich dalo bezpečně chodit a nehrozilo, že někdo uklouzne na náledí. Víte, čím vším můžete v zimě namrzlé chodníky a další prostory sypat? Pokud ne, poradíme!

Písek

Jedním z řešení je písek, se kterým můžete pohodlně udržovat chodníky a prostory okolo vašeho domu v neklouzavém stavu. Jestliže nevíte, v čem písek skladovat, nabízí se jako ideální řešení zásobníky na sůl a písek, které si můžete postavit k domu nebo na zahradu a v případě potřeby z ní písek kdykoli nabrat. Pořídit se dají hned v několika velikostech, takže záleží jen na vás, jakou variantu se rozhodnete pořídit.

Sůl

Když už jsme zmínili zásobníky na sůl a písek, musíme samozřejmě zmínit i posypovou sůl. Ta se dá pořídit v obchodech, kde se prodávají po pytlích. Na rozdíl od klasické soli je posypová sůl hrubší a pro sypání chodníků v zimě, kdy jsou namrzlé, je naprosto ideální. Skladovat ji můžete v pytlích nebo v již zmíněném zásobníku, záleží na vás.

Popel

Někteří lidé využívají k posypu chodníků a prostorů okolo domů popel, kterého mají během topné sezony dostatek. Pakliže topíte dřevem nebo uhlím a máte popel, který jinak po vychladnutí likvidujete, můžete s ním namrzlé prostory posypat. Nevýhodou je, že pak od popelu budete mít špinavé boty, což může být trochu na škodu.

To Top