Dům

Dřevěná paleta musí splňovat normy

euro palety
pixabay.com

Pod názvem dřevěná paleta představí většina za nás několik prkýnek stlučených k sobě, které tvoří praktický celek. Do jisté míry je tomu opravdu tak, jenže samotná výroba není ledasjakým procesem.Vzhledem k tomu, že palety se většinou používají k mezinárodní přepravě, je velký důraz kladen na splnění požadovaných norem.

Dřevěná paleta má široké užití a může sloužit i k uskladnění nebo převozu nejrůznějšího zboží.

Nejpopulárnější paleta? EURO paleta…

Jestliže začnete uvažovat o tom, jaká dřevěná paleta nachází v dopravě, stavebnictví a v průmyslu to největší užití, vyhraje zcela jistě EURO paleta, která je pravděpodobně tím nejkomfortnějším a nejpohodlnějším nástrojem pro přepravu libovolných věcí. Na EURO palety je kvůli tomu kladen velký důraz zejména z pohledu norem. Rozměry EURO palety musí být vždy 800 x 1 200 mm. Nosnost je stanovena na hodnotě 1 500 Kg. Teprve tyto výrobky splňují odpovídající požadavky na bezpečnost, manipulovatelnost a dlouhou životnost.Dřevěná paleta s označením EUR je tak, dalo by se říci, jedním z nejkvalitnějších přepravních nástrojů svého druhu.

Výkup palet – způsob, jak se zbavit opotřebovaných palet

Při používání palet samozřejmě dochází k jejich pozvolnému opotřebení a snižování celkové životnosti, v závislosti na tom, kde a jak často je používáte. Jestliže se vám nepotřebné či použité palety nahromadí v garáži či kolem domu, určitě je hned nepalte a nerozbíjejte.

Prodejci palet totiž provádí i velice populární výkup palet, s pomocí kterého můžete za opotřebované palety dostat ještě peníze nazpět. Tyto dřevěné palety jsou následně opraveny a prodávány v horší jakostní třídě, popřípadě dochází k jejich recyklaci. Výkup palet je vhodné realizovat u profesionální společnosti, jež je příslibem adekvátní výkupní ceny.

To Top