Dům

Elektrický gril využijete po celý rok! Víte, jak jej správně vybrat?

www.pixabay.com

Milujete chuť i vůni grilovaného masa či zeleniny a nechcete si tyto dobroty dopřávat jen v létě, kdy panuje pravá grilovací sezona? Díky kvalitnímu elektrickému grilu si podobné pochoutky můžete dopřávat dle libosti klidně celý rok! V pestré nabídce ale může být pro nezkušeného laika poměrně obtížné se orientovat a vybrat pro sebe skutečně to nejlepší. My vám v dnešním článku poradíme, jakým směrem se vydat při výběru elektrického grilu, na co si dát pozor a co by měl prvotřídní gril splňovat.

Grilování bez ztráty typické chuti

Nespornou výhodou elektrických či kontaktních grilů je skutečnost, že se odkapávající tuk či marináda z masa během grilování nedostanou do styku s rozžhaveným uhlím, ale stečou po plotně do tzv. lapače tuku, díky čemuž se tuk nezačne přepalovat a grilované maso tak neztratí svou chuť i typické grilované aroma. Další výhodou je fakt, že můžete grilovat po celý rok – například na terase, na balkoně nebo v domácnosti.

Čím se řídit při výběru grilu?

Kontaktní a elektrické grily se v současné době dají pořídit v mnoha provedeních, které se od sebe liší nejen velikostí či tvarem, ale pochopitelně i výkonem a cenou. V první řadě se při svém výběru můžete řídit výkonem grilu, který by měl být dostatečně velký, abyste na něm maso nemuseli grilovat zbytečně dlouho. Praktickou součástí grilu, jejíž přítomnost byste rozhodně neměli podcenit, je spodní díl s miskou na zachycení odkapávajícího tuku. Co se ceny týče, záleží jen na vás, kolik se do grilu rozhodnete investovat – berte ale v potaz skutečnost, že v případě grilu na elektřinu nejste nuceni neustále dokupovat palivo, díky čemuž je pro vás směrodatná pouze pořizovací cena – nikoli cena nákladová, nepočítáme-li spotřebu elektřiny. Na závěr si dovolíme doporučit investovat do grilu s kvalitním roštem – nejlepší volbou jsou kontaktní a elektrické grily s litinovým roštem pro lepší přenos tepla.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top