Nezařazené

Hutní materiál nabývající nejrůznějších podob

pixabay.com

Železo je od pradávna základním prvkem libovolných staveb. Ocel se využívá při výstavbě libovolných konstrukcí, kde plní svoji úlohu pevnosti, stability a potřebné dlouhověkosti. Pokud jde o nejvyhledávanějšíhutní materiál, seznámíme vás se dvěma typy produktů, na které v této oblasti můžete narazit nejčastěji.

Trubky pro všestranné použití

Pokud se vysloví pojem ocel, co vás jako první napadne? Ano, většina z vás pomyslí na trubky, což samozřejmě o mnohém vypovídá. Jde totiž o nejobvyklejší hutní materiál nacházející se opravdu všude. Do jisté míry je to způsobeno i tím, z jakého sortimentu si můžete vybírat.

Velice oblíbené jsou trubky svařované, bezešvé, ale i konstrukční. Ty se mezi sebou liší nejenom tvarem a zpracováním, ale také požadovanými průměry a délkami. Jestliže máte jasnou představu o tom, jaké trubky potřebujete, zvolte si ty „přesné“, jež vám budou připraveny přímo na míru a vy je můžete okamžitě použít k danému účelu.

Betonářská ocel v podobě kari sítí

Druhý nejvyužívanější hutní materiál není mnohdy tak viditelný, přesto je nedílnou součástí v podstatě jakékoliv stavby. Jsou to kari sítě, které patří do kategorie betonářské oceli. Jde o výrobky nacházející své primární užití hlavně ve spojení s betonem.

Kari sítě mají celkem přesný cíl. V základových deskách a podlahách zajišťuje tato armatura dostatečnou pevnost, pružnost a prodlužuje životnost konstrukce. I zde platí, že na své si přijde naprosto každý zákazník. Sítě do betonu jsou totiž prodávány v odlišných průměrech a s rozdílnou velikostí ok. Při troše kreativy můžete tento hutní materiál využít také v jiných oblastech. Kari sítě se bez sebemenšího problému hodí například k utváření ohrad pro zvířectvo. Ohraničit s nimi můžete libovolné lokality, a to poměrně rychle a levně.

 

To Top