Bydlení

Jak si zařídit moderní a praktickou koupelnu?

koupelny
  • koupelny
  • koupelny

Patříte k lidem, pro které je koupelna nejoblíbenější místností v domácnosti, neboť právě zde si mohou odpočinout, relaxovat a posbírat ztracenou energii? Pak jste tady správně! Není žádným překvapením, že koupelna patří k nejvytíženějším částem bytu či domku – hned po kuchyni a ložnici zde trávíme nejvíce času. Pokud máte rádi relax ve vaně plné horké vody, užíváte si rychlou osvěžující spršku pod proudem hřejivých kapek a milujete pohled na nablýskanou sanitu, pak se inspirujte, jak si zařídit moderní a praktickou koupelnu!

Vana nebo sprcha?

Pokud zařizujete novou koupelnu pěkně od podlahy, pak určitě řešíte dilema, zda je lepší zvolit klasickou vanu nebo raději sprchový kout. Doporučujeme odvíjet se od velikosti daného prostoru. Máte-li prostornou koupelnu a rádi lenošíte ve vaně plné vody s pěnou, pak neváhejte nad pořízením vany – vybírat můžete mezi rohovými, kruhovými, obdélníkovými, oválnými i asymetrickými modely, díky čemuž můžete finální volbu přizpůsobit svému vkusu i potřebám. V případě menší koupelny nebo preferenci sprchování volte sprchový kout. Ani tady nebudete ochuzeni o možnosti výběru – nabízí se sprchové kouty čtvercové, obdélníkové, čtvrtkruhové i novinka v podobě volně stojících skel, což vypadá velmi moderně.

Úložný prostor

V koupelně rozhodně nesmí chybět úložné prostory – určitě máte spoustu věcí, které zde potřebujete uložit. Ručníky, župany, kosmetiku nebo případně pyžama tak vyžadují prostor pro uložení, který je ochrání před vlhkostí. Při výběru koupelnového nábytku dávejte pozor, abyste si vybrali kousky, které odolají zvýšenému vlhku i riziku možného kontaktu s vodou – to se v koupelně stává běžně. Doporučujeme koupelnové skříňky na nožičkách, aby mohl celý prostor dýchat a vám se v koupelně lépe uklízelo.

Toaleta, bidet a pisoár

Mnoho lidí má v koupelně i toaletu, případně bidet. Novinkou v českých domácnostech jsou pisoáry, na které jsme zvyklí spíše v restauracích. Ale proti gustu žádný dišputát. Vybírat můžete mezi klasickou i závěsnou toaletou, což je otázka designu.

To Top