Dům

Jak určit správnou cenu nemovitosti

pixabay.com

Při prodeji nemovitostí všech úrovní před námi stojí nelehký úkol. Určit cenu tak, aby byla jak lákavá pro budoucí zájemce, tak i minimálně ztrátová pro vás jako prodejce. To vše může z prodeje udělat opravdu komplikovanou záležitost a možná si jej i rozmyslíte při zamyšlení nad správnou nemovitostí.

Správa činžovních domů a nemovitostí k zamyšlení

Většina lidí totiž prodává nemovitosti v případě, kdy pro ně nemá využití. Jde například o stěhování, nebo o staré prostory užívané pro podnikání. Opravdu jen malé procentu prodejů tvoří investoři, kteří se v džungli realit vyznají tak, že dokáží na překoupení nemovitosti adekvátně vydělávat. Pokud se zbavujete nemovitosti z těchto důvodů, zamyslete se nad tím, jestli nebude výhodnější její dlouhodobý pronájem. Správa činžovních domů a nemovitostí od realitních kanceláří vám dává možnost nechat si s celým procesem pomoci a poradit a zároveň se vyhnout běžným rizikům spojeným s pronájmy jako jsou neplatiči nájemného či dokonce lidé se zálibou v poškozování cizího majetku.

Důležité aspekty při prodávání nemovitostí

Jako první věc při prodeji doporučujeme určitě využít drobných investic a aranžování. Skvěle nafocený inzerát má na místě mnohem větší šanci přitáhnout zájem a nabídnout tak osobní prohlídku. Drobné investice pak pomohou zvýšit cenu několikanásobně. Třeba jen investice do malování ve výši pěti tisíc může změnit byt až tak moc, že si můžete říct i o desítky tisíc víc.

Pokud se pak vyhýbáte realitním kancelářím, tak koukejte na okolní inzeráty při určování ceny. Berte v potaz technologický stav domu a jeho energetickou úspornost. Přitom všem nesmíte zapomínat i na takové aspekty jako je oblast do níž je nemovitost situovaná nebo další důležité věci v podobě občanské dostupnosti, záplavových a rizikových zón a spousty dalších. Rozhodně stojí za zvážení i to, zdali pro vás i přes provizi nebude výhodnější prodej přes realitní kancelář.

To Top