Kuchyně

Jak vybrat parní hrnec

zdroj: pixabay.com

Stále nevíte, jaký typ parního hrnce vybrat, i když nad jeho pořízením uvažujete již delší dobu? Projděte si několik důležitých kategorií, které vám pomohou.

Cena

Parní hrnce nejsou jen pro bohaté, lze je sehnat i jako levné elektro. Ty nejlevnější kousky si můžete pořídit už do pětistovky. Pokud však vaříte rádi a chcete do hrnce investovat, ty luxusnější lze pořídit i za více než deset tisíc korun. Na to abyste koupili kvalitní hrnec, vám však postačí i pár tisíc. Vše nad deset tisíc jsou spíše designové kousky, které nemají příliš funkcí, které byste u těch levných nenašli. Jsou to spíše technologické hračky.

K dražším hrncům navíc někteří výrobci přidávají jako bonus kuchařku, obsahující recepty na míru parním hrncům.

Funkce

Právě počet funkcí je to, čím se levnější hrnce liší od těch dražších. Vedle základní funkce napařování, která je podstatou hrnce, můžete mít na hrnci displej zobrazující aktuální teplotu, možnost nastavit si udržení konkrétní teploty, různé časovače, odložení zapnutí hrnce a minutku.

Pokud nebudete jediní, kdo bude hrnec používat, poraďte se i s ostatními členy domácnosti, jaké mají představy o využití a jaké funkce by uvítali.

Výkonnost

Výkon parních hrnců se pohybuje mezi 400 až 2000 W. Pokud chcete hrnec spíše pro zpestření stereotypu a nebudete ho využívat příliš často, postačí vám i menší výkon. Pokud ho naopak budete používat pravidelně nebo chcete přejít výhradně na vaření v páře, vyplatí se volit větší výkon. Nezapomeňte, že se výkon hrnce odrazí i na vyúčtování za elektřinu.

Velikost

Ačkoli velikost uvádím až na konec, jedná se o ten nejpodstatnější bod. Především si ujasněte, pro kolik lidí budete vařit. Kolik lidí je ve vaší domácnost, případně zda máte často návštěvy nebo rodinné oslavy, pro které rádi uvaříte. Zatím co menší hrnce budou spíše jen pro vás, v těch větších uvaříte pro celou rodinu. Zatím co některé hrnce mají několik samostatných nádob, u dalších můžete naopak dokoupit speciální nástavce, které vám prostor pro přípravu jídla zvětší. I tady se poraďte s ostatními členy domácnosti, jak často a pro koho budou vařit.

To Top