Interiér

Jak vylepšit podmínky v domácnosti, kde bydlí alergik? Poradíme pár základních tipů

unsplash.com

Alergici mají velice nepříjemný život v tom, že se můžou alergie znenadání ukazovat a v průběhu života měnit, ale také mizet. To, že někdo nemá problémy a není alergik dneska neznamená, že se za několik měsíců nezačnou ukazovat nepříjemné doprovodné jevy alergií.

Jednou z nejlepších věcí, které v takovém případě můžeme udělat, je co nejvíce vylepšit prostředí v domácnosti. A to především tak, aby klasické alergeny nebyly tak dostupné a tělo si mohlo odpočinout.

Limitujte výskyt koberců v domácnosti

Jedním z nejčastějších problémů jsou v domácnostech koberce. A to nejen pro alergiky, ale například i astmatiky, kteří trpí velice podobnými problémy. Koberce sice nemusíte vyměnit vždy, ale jsou největším zdrojem těch nejčastějších alergenů. Typicky je ideální je vyměnit za některý jiný druh podlahové krytiny, která je zateplená. Může jít o lina s filcem, nebo dokonce o izolované plovoucí a vinylové podlahy.

Zvolte co nejlepší matrace

Dalším zdrojem jsou matrace, do kterých se postupně zanášejí ve velkém množství mikroby a částečky, které mohou být právě alergenní. Proto byste měli dávat pozor na to, jaké matrace doma máte. Ideální volbou jsou speciální matrace pro alergiky, nebo přírodní matrace, které jsou odolnější, a navíc samy nejsou z alergenních látek.

To Top