Reality

Jaká největší rizika mohou čekat specificky pronajímatele bytů?

Pronajímání bytů je jedním ze způsobů, jak lze vůbec nejlépe bytové jednotky využít ve světle současných cen. Zatím co nemovitost nabírá stále větší a větší hodnotu, tak vy můžete vydělávat peníze na její údržbu a zdokonalení, přičemž vám ještě zbude.

Takto všechno zní naprosto dokonale, ale často se to může nepříjemně pokazit. Rizika, která z pronajímání bytů plynou, jsou přitom někdy nevyhnutelná.

Největší problém jsou sami lidi

U větších nemovitostí je poměrně dost časté, že se dostávají samotné nemovitosti do rizika poničení tím, že jsou vystaveny velkému množství potencionálních technických problémů. Jenže u bytu to bývá něco trochu jiného.

Většinou jsou bytové jednotky bezpečné, co se týče samotné technické stránky, ale problémem mohou být nájemci. Důvodem je fakt, že se poměrně dost často stává, že nakonec lidé neplní své závazky vůči pronajímateli. A to dokonce zcela schválně a vědomě. Jen malé procento těch, kteří neplní závazky jsou vesměs poctiví lidé, kteří se jen dostali do tíživé životní situace.

Dá se s tím nějakým způsobem bojovat?

Nástrojů, jak se tomu potencionálně bránit rozhodně máme několik. Co se týká samotného chování vás, tak většinu podvodníků nejlépe odradí dostatečná výše kauce, plus případné další podmínky jako je doložení příjmů, nebo kontakt s poslední osobou, která vaše klienty ubytovala.

Ze služeb je pak ideální možností správa nemovitostí. Konkrétně v podobě, kterou vám nabízí správa bytů, je to možná i jediná naděje na to, jak se velice efektivně a aktivně bránit proti takovým problémům. Vesměs funguje tak, že veškerá rizika přebírá na sebe společně se spravováním nemovitostí. Mohou tak vzniknout potíže, ale již je neřešíte, a hlavně ani neplatíte vy, nýbrž samotná realitní kancelář.

To Top