Nezařazené

Jaké možnosti mají realitky v roce 2020?

zdroj: pixabay.com

Rok 2020 je dalším pomyslným milníkem ve vývoji realitního řemesla v České republice. Celé roky se aktivně tlačí na zlepšování služeb a zdokonalování především bezpečnostního sektoru a dohledu nad realitními kancelářemi. Letošní novely přitom dokázaly tuto myšlenku přiblížit opět o kus blíže. Jaké možnosti nyní realitní kanceláře mají?

Správa bytů a domů s většími jistotami

Správa bytů, domů a činžovních domů se stává každým měsícem stále oblíbenější službou. Není divu, jedná se o balíček služeb, kdy za málo peněz ušetří majitel pronajímané nemovitosti neskromnou dávku nervů a zbytečných nákladů.

Jenže v tomto ohledu pramení i oprávněná nedůvěra, protože realitní kanceláři majitel nemovitosti skládá plnou moc k nakládání s majetkem. V letošním roce se specifika pro tyto plné moci opět o něco zlepšila a díky tomu se zdaleka nemusíte bát jakýchkoliv podvodů a problémů ze strany realitních kanceláří.

Prodejní daně a ekologie

Velkých změn se v letošním roce dočkal realitní trh i po straně daní a ekologických nároků. Nejedná se přímo o téma ze soudku realitních kanceláří, ale je to bod, o kterým je potřeba vědět. Především ekologická pravidla se velice změnila.

A tou změnou konkrétně myslíme výrazné zpřísnění veškerých pravidel pro stavbu a provoz nemovitosti. Zvýšené jsou především nároky na povinná zateplení budov a pro snižování jakýchkoliv energetických úniků. Malým hřebíčkem do rakve pro stavitele a realitní kanceláře přitom může být striktní a přísné nakázání o tom, že se tato novela týká dokonce i budov rozestavených anebo ve fázi projektu. Na druhé straně se ale v letošním roce konečně dočkáme snížení některých daňových sazeb a snížení dokonce hlásí i úrokové hladiny hypotečních společností, které se zabývají realitním trhem. Tento „nucený“ konkurenční boj přitom ke konci loňského roku odstartovala Česká spořitelna rekordním snížením úroku, který přilákal pozornost klientů.

To Top