Interiér

Jakou barvu kuchyně vybrat? Moderní je lesk i netradiční odstíny

zdroj: pixabay.com

Zařizujete kuchyni? Nebo rekonstruujete tu stávající? Ať už je to tak či onak, jste tady správně! Při zařizování nové kuchyně je toho potřeba hodně promyslet – tvar, velikost, dispoziční rozložení, kudy přivést vodu, kudy natáhnout elektriku a především vybrat barvu. Právě barva kuchyně je jedním z klíčových faktorů, od kterých se odvíjí celkový dojem, kterým na vás bude nová kuchyně působit. Nabízí se tedy otázka: jakou barvu kuchyně vybrat?!

Zajímáte se o moderní trendy?

Drtivá většina lidí chce v současné době bydlet moderně. Hodně nás k tomu vede současná doba, která všemu modernímu krásně nahrává, takže se není čemu divit, že po moderním designu toužíme i doma. Moderní kuchyně jsou tak velmi populární, protože nejenže vypadají nadčasově, ale zároveň si své místo dokážou najít v jakkoli zařízené domácnosti.

Co je teď hitem?

V posledních letech hodně vedou lesklé povrchy, které působí jak nadčasově, tak i elegantně a trendy. Lesklé kuchyňské linky evokují pocit něčeho luxusního, takže se nelze divit skutečnosti, že je má mnoho lidí doma. Kromě lesklých materiálů mezi lidmi bodují i netradiční odstíny kuchyně, mezi které můžeme zařadit například vínovou, oranžovou nebo třeba černou. Vsadíte-li na barevně výraznou kuchyňskou linku, můžete pak zbytek místnosti vymalovat pouze na bílo, protože se v daném prostoru kuchyně stane dominantním prvkem, jež na sebe strhne veškerou pozornost.

Dvakrát měř a jednou řež

Určitě znáte tohle přísloví, které si právě s ohledem na výběr kuchyňské linky dovolíme zmínit. Uvědomte si, že pořízení nové kuchyně není rozmar na dva nebo tři roky, ale je to rozhodnutí klidně na několik let. Proto radíme dobře zvážit, co si vlastně domů pořizujete, protože vám nová kuchyně bude věrně sloužit i několik let. Dejte si pozor na unáhlená a nedostatečně promyšlená rozhodnutí, kterých byste mohli velmi brzy začít litovat – investované peníze vám totiž nikdo nevrátí.

To Top