Dům

Jaký typ plotu zvolit pro váš pozemek?

Vybrat vhodné oplocení pozemku není zrovna jednoduchý úkol. Kdo někdy vybíral plot pro svůj pozemek, tak nám dá jistě za pravdu. Je třeba se zaměřit nejen na vzhled plotu, ale také na cenu oplocení, náročnost údržby či zajištění soukromí. A chcete-li plot, jež bude odpovídat vašim potřebám, tak si pořiďte plot na míru. Pokud uvažujete o oplocení svého pozemku, pak vám v tomto článku přinášíme několik tipů na nejběžnější a nejoblíbenější druhy plotů.

Kovové ploty jsou velice odolné

Mezi velice populární oplocení se v současné době řadí kovové ploty. Kovové ploty jsou totiž odolné a vhodné pro bezpečnostní účely. Jsou snadno udržovatelné a nemusí být lakovány. Jejich pořízení však může být velice nákladné, ale výhody v podobě odolnosti a možnosti přizpůsobení designu jsou nesporné. Kovové ploty na míru lze navíc přizpůsobit vlastním představám.

Dřevěné ploty jsou tradičním typem oplocení

Dalším velice často voleným typem oplocení jsou dřevěné ploty. Jedná se o tradiční oplocení pozemku, jež je cenově dostupné, přirozeně vypadá a lze je snadno přizpůsobit vlastním potřebám a požadavkům, aby ladily s designem vašeho domu a měly odpovídající vlastnosti. Avšak jejich nevýhodou je, že vyžadují pravidelnou údržbu, aby si udržely svůj vzhled.

Betonové ploty zajistí naprosté soukromí

Mnoho majitelů sahá po betonových plotech zejména z důvodu jejich odolnosti, avšak nabízí i řadu dalších výhod. Betonové ploty jsou výhodné také v tom, že vyžadují minimální údržbu a dokáží zajistit naprosté soukromí. Naopak jejich nevýhodou jsou vysoké finanční náklady a menší atraktivita. Pokud však hledáte skutečně odolné oplocení, od kterého očekáváte zajištění maximálního soukromí, pak jsou pro vás betonové ploty Praha ideální volbou.

S výběrem nejvhodnější varianty oplocení pro váš pozemek vám poradí například společnost RP – Servis.

To Top