Dům

Kachlová kamna dodávají příjemné teplo

pixabay.com

Kvalitní kachlová kamna bývala v dávných dobách součástí téměř každého příbytku. Nešlo pouze o estetický doplněk místnosti, ale hlavně o praktický zdroj tepla a místo, kde se vařilo. V posledních letech se kachlová kamna stávají doslova hitem a jdou opět do kurzu. Kachlová kamna zdobí nejrůznější typy nemovitostí a nemusí jít pouze o tradiční chalupy a stavení.

A v čem spočívají výhody užívání kachlových kamen? Kamna sice fungují obdobně jako krby, teplo však šíří trochu odlišných způsobem…

Kachlová kamna topí zdravě

V první řadě je třeba zmínit, že kachlová kamna se nahřívají delší dobu, nežli klasická krbová kamna. Vnější kachle jsou naopak schopny vyrobenou teplotu dostatečně naakumulovat a sálat jí do okolí ještě dlouho poté, co oheň zhasne. Jejich upotřebení je tak spíše dlouhodobějšího rázu, tedy pokud topíte celý den.

Ono zmíněné sálavé teplo mimo jiné nepřepaluje prachové částice a nevysouší vzduch. To nahrává především alergikům a lidem s dýchacími obtížemi, pro něž jsou kachlová kamna doslova formou topení. Teplota vnějšího povrchu kamen totiž nepřesáhne hodnotu 60 °C.

V závislosti na akumulaci tepla je třeba uvést i omezenou nutnost pravidelného přikládání. Z toho jednoznačně plyne celková úspora paliva u kachlových kamen. Vzhledem k tomu, že primárním topným prvkem je dřevo, budete mít také dobrý pocit z ekologického spalování.

Stylová kachlová kamna mohou být i s troubou

Jestliže při nákupu kamen chcete spojit estetiku s praktičností, zaměřte se na kachlová kamna s troubou., ta umožňují nejenom vytopení konkrétní místnosti, ale disponují také prostory, které jsou určeny pro přípravu nejrůznějších pochutin. A věřte, že buchty upečené v kachlových kamnech budou chutnat jako od babičky. Kachlová kamna dokáží vytvořit útulnou a komfortní atmosféru v libovolné nemovitosti.

To Top