Bydlení

Která kritéria jsou při výběru dodavatele energií rozhodující?

Podle kterých kritérií vybrat toho nejlepšího dodavatele energií? Vybírejte nejen podle ceny, ale také transparentnosti a způsobu jednání se zákazníkem.

 

Velkou roli hraje délka fixace smlouvy

Pokud se chcete orientovat zejména podle ceny, vezměte v úvahu, že ji ovlivňuje především jeden faktor a tím je délka fixace smlouvy. Fixaci si lze sjednat například na jeden nebo dva roky, případně třeba na tři. Berte v úvahu též cenu za dodávku energií.

 

Komunikace se zákazníky

Není však dobré řídit se jenom cenou. Také byste si měli přečíst recenze na dodavatele energií, abyste takzvaně věděli, s kým máte tu čest. Z internetových recenzí se dá vyčíst mnohé, například jak dodavatel se zákazníky komunikuje, jestli jedná vstřícně, zdali je solidní atd.

 

Dodavatelé plynu a elektřiny někdy nejsou online

Někteří lidé rádi řeší všechno online. Ne všichni dodavatelé energií ovšem umožňují online komunikaci, případně online sjednání služeb nebo provádění nejrůznějších změn.

 

Čtěte si obchodní podmínky

V neposlední řadě si pořádně přečtěte obchodní podmínky, abyste při podpisu smlouvy nebyli překvapení, co že to vlastně podepisujete. Jestliže se vám ale nechce hledat žádný dodavatel, přesto byste svého stávajícího rádi vyměnili, doporučujeme obrátit se na společnost Elimon, která na českém trhu působí již od roku 2004. Dodává elektřinu koncovým zákazníkům, firmám i úřadům a mnoha dalším institucím. Můžete od ní čekat vstřícné jednání při řešení:

  • změny dodavatele energií
  • nové dodávky energií
  • změny sazby
  • změny výše záloh
  • změny kontaktních údajů
  • reklamací

 

Dodavatelé elektřiny a plynu působící na českém trhu se v lecčems liší. Není jednoduché vybrat toho pravého. Teď už ho ale hledat nemusíte. Přesvědčte se sami a do společnosti Elimon zavolejte nebo napište.

 

To Top