Dům

Lidé čím dál více podceňují revize plynových zařízení

kuchyně
pixabay.com

Když se v dnešní době chcete doma ohřát za nevlídného počasí, s největší pravděpodobností sáhnete po ovladači plynového kotle. Ať už prostřednictvím regulačního kolečka nebo digitální stupnice navolíte požadovanou teplotu a oddáváte se hřejivé atmosféře. Model, který je běžný v mnoha domácnostech.

Vliv na to mají především plynová topidla Karma, MORA a další. Ty díky svým vlastnostem patří mezi lidmi asi k nejvyhledávanějším vůbec. Jestliže si však myslíte, že nákupem tohoto kvalitního topného prvku pro vás jako zákazníka vše končí, jste hodně na omylu.

Statistiky hovoří jasně

Dle mnohých průzkumů bylo zjištěno, že lidé vlastnící plynové kotle MORA, Karma a jiné podceňují pravidelné kontroly. To znamená, že je nedělají buď vůbec a řeší pouze následné problémy nebo k jejich realizaci dochází po dlouhých intervalech. A to je špatně.

Musíte si uvědomit, že plynová topidla Karma jsou spotřebiči, které pracují s plynem. A to je nebezpečné palivo. Nikdo z vás by určitě nechtěl zažít unikající plyn do interiéru způsobující otravu. A nikdo by jistě nechtěl zažít nečekaný výbuch plynového zařízení kvůli opomenuté kontrole.

Revize, revize a revize

Buďte při provozování plynového topidla MORA důslední a nepodceňujte revize plynových zařízení. Taková služba je dnes cenově dostupná a zahrnuje opravdu všechno. Závady typu vadných membrán, ucpaných výměníků, opotřebených dílů jednoduše neodhalí nikdo z vás. Na takové nedostatky přijdou jen zkušení odborníci. To je ten hlavní důvod, proč byste se neměli vyhýbat pravidelným revizím. Tento proces zahrnuje vše od čištění, seřizování až po výměnu dílů. Jestliže chcete mít klidné spaní a neradi byste kvůli plynu ohrozili ostatní členy domácnosti, hlídejte si termín příští revize plynového topidla Karma a MORA.

To Top