Rodina

Peugeot 5008 přepraví až neuvěřitelných sedm cestujících, má ale také svoje mouchy

www.pexels.com

Společnost Peugeot patří mezi vůbec nejstarší evropské výrobce osobních automobilů. Největší popularity se ale i přes řadu výborných počinů dočkala automobilka až kolem přelomu tisíciletí. Tehdy slavný Peugeot 206 přitáhl spoustu fanoušků na dvory francouzského výrobce. Ten v posledních letech pracuje na konstrukci své tisícové série, jejíž součástí je i Peugeot 5008. Jak se může jezdit ve voze pro celkem sedm cestujících?

Od prvního momentu láká především pohodlím

Peugeot 5008 je vůz, ve kterém jde právě především o pohodlí během krátkého i dlouhého cestování. Interiér je velice prostorný a spoustu pohodlí nabízí také sedačky. Oproti podobným vozům v této cenové kategorii ale dokáže Peugeot překvapit hlavně pořádným prostorem pro nohy, tak i na zadních sedačkách se nebudete krčit i s taškou nebo psiskem pod nohama. Specialitou tohoto modelu je potom rozšiřitelnost sedaček až na celkem sedm cestovních míst, což má v technickém průkazu jen málokterý vůz

Společně s pohodlím uvnitř interiéru je velice pohodlná i jízda. Což je dalším velký lákadlem a důvodem, proč jsou ojeté i skladové vozy Peugeot 5008 velice oblíbené. Tlumeni je u vozu fantastické a pokud je v dobrém technickém stavu, tak vás z pohodlí nevytrhnou ani větší výmoly. I samotný zvuk motoru je v kabině tichý, ale právě tady přichází problémy.

V čem má Peugeot 5008 svoje vady?

Kolem motoru se netočí problémy se spolehlivostí nebo výkonem, ale jakmile se něco pokazí tak se ukážou problémy. Velký interiér se spoustou místa se podepsal na tom, že mechanismus a motor automobilu je stísněný ve velice malém prostoru, a tak jsou veškeré servisní úkony od úprav na pohonu až po výměnu žárovek ve světlech dost obtížné. Občas i zkušení servisní pracovními mají co dělat. Pro všechny jistoty proto na dlouhé cesty a dovolené jezděte v autě v super stavu.

To Top