Dům

Plastová střešní okna mají rozhodně navrch

střešní okna
pixabay.com

Výběr střešních oken do libovolného typu nemovitosti není krokem, který byste měli jakkoliv podceňovat. Nejde totiž jenom o pouhý vzhled okna, na nějž se většina lidí zaměřuje, ale také o jeho kvalitní zpracování, předkládané technické parametry a způsob samotné výroby.

Chcete-li mít jistotu z pohledu maximální konstrukční pevnosti, potom padne volba na plastová střešní okna. Ta mimochodem můžete umístit i do vlhčích prostor, protože plastu takové podmínky nikterak nevadí.

Plastová střešní okna jsou svým způsobem bezúdržbová, můžete je otevřít o 180 stupňů a jsou samozřejmě vybavena patřičnou mikroventilací. Tohle všechno je za předpokladu, že vsadíte na zkušeného a léty prověřeného výrobce, u něhož lze mimochodem očekávat i mnohé další nadstandardní věci.

Vynikající tepelně izolační parametry

Jen málokterý majitel nemovitosti by chtěl, aby mu skrze nově instalovaná okna unikalo drahocenné teplo. Proto se spoléhejte na typ zasklení v podobě termo-izolačních dvojskel o tloušťce až 24 mm. Apelujte na používání nerezového rámečku a plnění argonem. Díky tomu, že jsou plastová střešní okna vystavena poměrně náročným podmínkám v podobě dešťů, sněhu a nejrůznějších krup, musí být použito pouze tvrzené sklo.

O celkovém bytovém komfortu bezpochyby vypovídá i míra hluku, který pronikne skrze okna. Tento parametr by se měl pohybovat kolem hodnoty 32dB.  Celková tepelná propustnost se musí rovnat hodnotě 1,1 W/m2K. Přesně taková plastová střešní okna naplní vaše náročné požadavky v plné míře.

Abychom v tomto směru přinášeli co možná nejkomplexnější informace, nezapomínejte ani na odpovídající certifikaci kvality výroby, což o mnohém vypovídá. Současné designy plastových oken jsou navíc natolik nadčasové, že se hodí do jakéhokoliv moderního i tradičního interiéru.

To Top