Nezařazené

Podle čeho vybírat nádrže na naftu? Poradíme!

Nádrže na naftu se už dávno neobjevují pouze v servisech nebo na benzínových pumpách. Stále více lidí totiž přichází na jejich praktičnost a využitelnost například i doma na zahradě. Především majitelé technických strojů – jako jsou například traktory – s radostí využijí přítomnost nádrže na naftu, chtějí-li například skladovat větší množství nafty, kterou potřebují při práci. V dnešním článku vám poradíme, jak nádrž na naftu vybírat.

Na velikosti v tomto případě záleží

Jako první pomocné vodítko pro správný výběr zmíníme velikost. Ačkoli se velmi často říká, že na velikosti nezáleží, není to tak úplně pravda. V tomto případě je totiž velikost nádrže jedním z nejdůležitějších kritérií. Velikost nádrže vybírejte podle toho, jak velké množství paliva chcete skladovat. Dají se pořídit nádrže různorodých velikostí, od těch úplně nejmenších až po ty velké. Nepořizujte si zbytečně velkou nádrž, která by vám jen zabírala místo, pokud víte, že její kapacitu využijete například jen z poloviny.

Jeden nebo dva pláště?

Nádrže na naftu jsou zpravidla k dostání ve dvou variantách – jednoplášťové nádrže na naftu a dvouplášťové nádrže na naftu. Pokud se ptáte, jestli je lepší nádrž s jedním nebo se dvěma plášti, nedokážeme vám přesně odpovědět. Pokud vyberete kvalitní značku, nemusíte se ani u jednoplášťové nádrže bát protékání nebo poškození. Kdo chce mít přeci jen větší jistotu a onen pověstný klid na dušičce, ten si může vybrat nádrž se dvěma plášti.

Jaká značka je nejlepší?

Nádrže na naftu se dají pořídit od několika výrobců. Oblíbené a ověřené značky mohou být o něco dražší, takže je to opět na vás, jestli jste ochotni investovat do známé značky, nebo jestli se spokojíte s nějakou méně renomovanou, na jejímž pořízení třeba i něco ušetříte.

To Top