Bydlení

Proč jsou i dnes činžovní domy tak moc důležitou nemovitostí?

Činžovní domy by mnozí mohli v moderním světě považovat za víceméně dávno zapomenutý a nemoderní způsob života. V Česku a jeho prostředí jsou ale i dneska panelové, činžovní a další typy obytných domů doslova neodmyslitelným základem jakékoliv snahy poskytnout dostupné bydlení.

A několik důvodů, proč jsou víceméně také dnes tak moc důležité, si řekneme v rámci dnešního článku.

Dostupnost bydlení je zkrátka důležitá

Dostupnost, co se týče ceny je jednou z věcí, které se řeší stále více hlavně ve spojení s mladými páry a rodinami. Potřebují sice svoje prostředí, ale koupě nemovitosti je za současných podmínek nereálná. Činžovní domy tady nabídnou ale opravdu geniální eventualitu, protože při dobrých podmínkách v bydlení je cenová hodnota bytové jednotky opravdu minimální.

Výhodná investiční nemovitost

Na jedné straně máme zákazníky, na druhé straně pak pochopitelně investory. Zkrátka poptávka vždy tvoří nabídku. Proto se tak nemalé množství investorů mezi realitami rozhodně vložit své peníze právě do podobných staveb. S pomocí služeb jako je správa nemovitostí pak dokonce mohou bez problémů spravovat nemovitosti a vydělávat na nich v dlouhodobém měřítku.

Otázka zástavné plochy a pozemků

Poslední zmínkou v článku bude samotná zástavná plocha. Česká republika je poměrně dost malá zemička, kde přes deset milionů osob opravdu nemá až tak úžasný životní prostor. Víceméně je tak nereálné z prostorového hlediska, aby každý bydlel na svém pozemku s velkým domem.

S tím se pochopitelně pojí také cena pozemků. Se vzrůstajícím zájmem o samostatné bydlení se rychle zmenšuje množství zástavné plochy. To má mimo jiné za efekt hlavně to, že dnešní pozemky mají enormní růsty ceny, které zcela běžně znamenají i tisíce korun za jediný metr čtvereční.

To Top