Byt

Rady při pokládání plovoucí podlahy

pixabay.com

Každým rokem jsou plovoucí podlahy více a více oblíbené. Díky vlastnostem na údržbu, a tomu že jsou cenově dostupné, v bytě nebo v domě vypadají velice dobře už na první pohled. Montáž plovoucí podlahy dokáže již každý, máme pro vás následující postup při kterém neuděláte žádnou chybu.

Na začátku, se musí povrch vyluxovat od všech nečistot. Důležité je aby povrch byl perfektně rovný, jestliže není tak povrch je nutné zarovnat samo-nivelační stěrkou a počkat až to vše vyschne. Pokud by jste tento krok neudělali na podlaze by se vytvořily boule.

 

 

V první řadě, se musí podlahové díly rozložit, a vybrat si směr jakým se podlaha bude pokládat. Položíme polyetylenové folie je důležitá neboť pohlcuje vlhkost. Na folii musíme položit izolaci, která je proti hluku a vyrovná malé nerovnosti. Izolace se nepřekládá přes sebe, nesmíme zapomenout lepící paskou vše zabezpečit proti pohybu.

 

Věci na které si dát pozor :
  • Připojujte všechny lamely k sobě zámkem na straně kterou mají delší.
  • Nechte 10-15 mm mezeru po obvodu v celé místnosti ( je to důležité aby se podlaha neměla tendenci vyboulet). Pomoci si můžete klínky, které se nakonec odstraní.
  • Poslední lamela v řadě, se bude muset přímočarou pilou, nebo k tomu určenou řezačkou zkrátit protože nebude odpovídat zbývajícímu místu.

 

 

Zdroj : sgwoodflooring.com pixabay.com

To Top