Byt

Rustikální nábytek v moderním interiéru? Proč ne!

rustikální nábytek
pixabay.com

Doba jde neustále dopředu a je třeba si uvědomit, že stejně jako se mění móda, tak stejně tak se mění moderní věci v oblasti interiérů. To, co je moderní na začátku roku, již nemusí platit na jeho konci. Jednou je moderní čistý, moderní interiér bez výrazných doplňků. Pak pro změnu návrat do minulosti, který nám zajistí rustikální nábytek. My jsme přišli s nápadem, co zkusit zkombinovat rustikální i moderní styl dohromady?

V současnosti se nejvíce klade důraz na klasické hranaté tvary, v interiérech si můžete všimnout velmi moderních nerezových spotřebičů od lednice, konvice, až po sporáky. Když do takového moderního prostoru vstoupíte, měla by na Vás dýchnout čistota a jednoduchost. Jak však tento strohý, moderní styl skloubit s tím rustikálním?

Nebojte se změny

Nejste si jisti, zda máte dostatečně velký prostor pro to, abyste takový zásah provedli? Nezáleží na velikosti. Útulný a zajímavý interiér může vzniknout v jakkoliv velkém prostoru. Je třeba si uvědomit, že rustikální nábytek je opravdu univerzální, proto se nemusíte bát si ho pořídit jako do malého bytu o pár metrech čtverečních, tak ale i do rodinného sídla.

Dřevo má své kouzlo

Nábytek z masivního dřeva je to, co dodá každému domovu to pravé kouzlo. Navíc čím delší dobu nábytek z masivu máte, tím lépe vypadá. A můžete si být jistí, že tento nábytek s Vámi zestárne.

Vsaďte na obklady

Velmi moderní jsou v současné době obklady zdí. Nikoliv však obklady všech stěn, to by celkovou místnost opticky výrazně zmenšilo, stačí zvolit pouze jednu stěnu a ten, kdo si potrpí na opravdový luxus, rozhodně sáhne po pískovcových obkladech, které jsou poměrně drahé, ale výsledek stojí za to.

Teplo domova

To co zahřeje nejen Vaší duši, ale i tělo je krb. Obecně je známo, že oheň sdružuje lidi a to již od nepaměti. Pokud máte dostatečný prostor, rozhodně o krbu zapřemýšlejte, v studených dnech za něj budete vděční.

To Top