Dům

Správa domů nám přináší jedinečné možnosti

správa domů
pixabay.com

Naskytla se vám pracovní příležitost, která by se už nikdy nemusela opakovat, ale jste nuceni odcestovat na delší dobu do zahraničí. Rozhodli jste se cestovat? Pak vás možná trápí ta samá věc, kterou je váš dům. Je jasné, že když na dlouhou dobu odcestujete, nemůže zůstat bez dozoru. To ani nemluvě o tom, že by se mohl stát velmi lehkým terčem vandalů a zlodějů. Což je jasné, že nechcete. Řešení však přichází v podobě správy domů. Co to vlastně je a co to obnáší?

Co je správa domů?

Jedná se o služby, které jsou poskytovány převážně realitními kancelářemi a zajišťují veškeré potřebné činnosti týkající se vaší nemovitosti v době vaší nepřítomnosti. Velmi oblíbenými se stává možnost pronájmu v době, kdy jste pryč a o to vše se samozřejmě postará daná realitní kancelář za vás.

Jaké činnosti zahrnuje?

Vzhledem k tomu, že je správa domů a nemovitostí skutečně komplexní služba, zahrnuje soubor služeb od poskytnutí potřebného marketingového servisu, profesionálních fotografií, pronájmu nemovitosti, veškerá komunikace a jednání s nájemníky, dohled nad platbou nájmu, zajištění kaucí, dohled na klíči od nemovitosti, pravidelná kontrola, úklid, vybírání pošty a mnoho, mnoho dalšího. Samozřejmě se mohou služby lehce lišit, záleží vždy konkrétně na daném poskytovateli celého tohoto servisu. Zajištěny mohou být i doplňkové služby, mezi které patří vypracování a podání daňového přiznání, právní poradenství a další.

Nebojte se něčeho nového

Dosud jste se s touto službou nesetkali, a tak si neumíte zcela představit, jak by to celé mohlo probíhat? Tak si zkuste domluvit individuální schůzku se zástupcem vámi vybrané realitní kanceláře a promluvte si o konkrétních podmínkách. Při výběru realitky buďte obezřetní. Neboť právě na samotném správci nejvíce záleží, jak budete následně s veškerými službami spokojeni.

To Top