Kuchyně

V moderní kuchyni hrají důležitou roli čistý design a praktičnost

moderní kuchyně
pixabay.com

Kolik času trávíte v kuchyni? Ať už svůj pobyt v této místnosti v rámci hodin spočítáte na prstech jedné ruky nebo jste v kuchyni pečení vaření, určitě chcete, aby vám tento prostor maximálně vyhovoval. A to nejen po praktické, ale i estetické stránce. Jak tedy zařídit kuchyni, ve které se šikovně kloubí líbivý vzhled  i funkčnost každého detailu?

Méně je někdy více

Především pak moderní kuchyně se tohoto hesla drží. Toužíte-li po kuchyni pojaté v moderním stylu, neočekávejte přehnanost a chaotické uspořádání. Vzhled moderních kuchyní je čistý a vládnou zde ostré linie, které udávají směr celému kuchyňskému konceptu. 

Lesk může být na škodu

Podíváte-li se na současné moderní kuchyně, otevře se před vámi nabídka plná lesklých kuchyňských sestav, které sice pro oko vypadají velice lákavě, ale v určitých chvílích mohou být i na obtíž. Lesklé skříňky představují nejčastější prvek moderních kuchyní, protože jim dodávají na eleganci a nadčasovosti. Vysoký lesk je zpravidla to první, co vás na takové kuchyni zaujme.  Nutno ale zmínit, že je na takto upraveném povrchu vidět každý otisk dlaně a je tedy potřeba jej pravidelně čistit.

Chytré úložné systémy šetří váš čas

Abychom ale kuchyně pojaté v tom nejnovější a nejvyspělejším stylu pouze nehanili, musíme vyzdvihnout praktičnost jejich vnitřního uspořádání. V těchto kuchyních jsou samozřejmostí výklopné systémy dvířek, tzv. vyjíždějící žebra, která se pyšní vysokou nosnosti a vy na ně tak můžete uložit spoustu věcí a mnoho dalších prvků, které vám čas strávený v kuchyni výrazně ulehčí. Samozřejmostí je spousta úložného prostoru, který můžete využít dle vlastních potřeb.

Kuchyně sestavená na míru

Aby se vám ve vaší kuchyni dobře vařilo a čas zde strávený představoval radost, zařiďte si tento prostor tak, aby se vám dokázal přizpůsobit. Při plánování vaší nové kuchyně myslete na tzv. kuchyňské zóny, které mají svůj jasně stanovený řád a posloupnost přizpůsobenou tak, abyste ušetřili co možná nejvíce času. Výšku pracovní desky přizpůsobte členům domácnosti, aby měl každý možnost se do vaření zapojit.

To Top