Praha

Výkup nemovitosti jako řešení finančních problémů

Výkup nemovitosti
pixabay.com

Jednou z mnoha služeb, kterou realitní kanceláře poskytují, je rychlý výkup nemovitosti. Může se zdát, že se nejedná o příliš výhodnou službu. V takovém případě majitel svou nemovitost nikdy neprodá za stejně vysokou cenu, za níž by ji prodal při klasickém prodeji. V životě však mohou nastat situace, kdy je výkup nemovitosti jediným řešením, jak nepřijít o nemovitost i o peníze.

Do těžké finanční situace se může dostat kdokoliv, kdykoliv a leckdy ne ani vlastní chybou. Výkup nemovitosti bývá v takovém případě často jediným možným řešením, jak rychle získat peníze a zabránit hrozící exekuci a následnému prodeji majetku včetně nemovitosti. Pokud se do přesně takové situace člověk dostane, musí jednat velmi rychle.

Nenechte si vzít nemovitost, buďte rychlejší

Přijít ze dne na den o střechu nad hlavou nechce nikdo. Bohužel se to stává. A přitom by stačilo zareagovat rychleji. Pokud člověk vlastní nemovitost, může ji zavčasu prodat, uhradit veškeré dluhy a nedostat se do ještě větších problémů. A ve chvíli, kdy v rukou držíte rozhodnutí o exekuci, nezbývá příliš mnoho času.

Ideální je okamžitě zkontaktovat realitní kancelář, která výkup nemovitosti provádí. Nejlepší je oslovit alespoň 3 realitní kanceláře a porovnat si jejich nabídky. Takto můžete získat nejvyšší možnou cenu i při velmi rychlém výkupu. Vybraná realitní kancelář se postará o vše od odhadu nemovitosti až po veškerou administrativu. Prodejce tímto způsobem získá potřebné peníze i během několika dní.

Vykoupit lze byty, domy i komerční nemovitosti a pozemky

Vykoupit lze jakoukoliv nemovitost a nejlépe za podmínek, které v ideálním případě uspokojí obě strany. Realitní kanceláře vykupují jak byty a domy, tak i pozemky a komerční prostory. Cenu přirozeně ovlivní různá kritéria, se kterými je potřeba počítat.

Před samotným výkupem je doporučeno sehnat si všechny dostupné informace. Na internetu se lze dočíst jak obecné informace, tak i podrobnosti. Oslovit lze také profesionála z realitního trhu, který vám o výkupu sdělí vše podstatné – jeho výhody i nevýhody. Pozor si dejte na oddlužovací společnosti, které zpravidla chtějí ze zákazníků pouze získat další peníze. Dobře provedený výkup nemovitostí problémy vyřeší a bez dalších půjček.

To Top