Bydlení

Výkup nemovitosti, nebo realitní kancelář. Jaký je mezi nimi zásadní rozdíl?

pixabay.com

Představte si moment, kdy potřebujete prodat nemovitost. Možná dokonce i jste v takové pozici, a proto zrovna tento článek čtete. Před sebou tak máte spoustu různých možností, jak můžete s nemovitostí nakládat a jakým způsobem ji můžete prodat.

Pro většinu lidí je toto dilema ale realizovatelné poměrně jednoduše pomocí dvou možností. Tou první je přímý odkup nemovitosti, druhou je potom spolupráce s realitní kanceláří. Obojí mají pochopitelně svoje klady a zápory, které vás přesvědčí o tom, jakou službu vybrat.

Výkup nemovitosti znamená hlavně rychlost

Výkup nemovitostí je především výhodný kvůli tomu, že je mnohem rychlejší a efektivnější, než je to v případě realitních kanceláří. Naprosto zásadní rozdíl je v tom, že výkup nemovitostí je oproti realitním kancelářím realizovaný přímo společností jako takovou. Nejsou tady tak žádné průtahy jako je hledání kupce, čekání na schválení hypotéky a mnohé další.

Vedle toho ale počítejte, že pracujete s opravdu ostřílenými profesionály v oboru realit. Proto budete mít poměrně dost úzký prostor na manipulování, co se týče ceny a dohody ve výkup nemovitosti. Nenechte se ale zmást, protože to rozhodně neznamená, že by pro vás byl výkup nemovitosti v ten moment nevýhodný.

Realitní kanceláře nabízí mnohé možnosti

Vedle toho jsou realitní kanceláře řekněme ohebnější v tom, co vám dokáží nabídnout. Mnohé z nich vám například vedle samotného nákupu nemovitosti nabídnou také možnost provozu nemovitosti v rámci správy. To všechno jsou různé možnosti, jak byste mohli využívat nemovitost i po delší dobu. Pokud ale trváte vyloženě na jejím prodeji, tak se připravte i na delší čekání. Mimo samotného hledání kupce je běžné, že z jeho strany vzniknou i průtahy, které jsou spojené s financováním nemovitosti.

To Top