Nezařazené

Využijte komfortu automatických bran

Vystupování a nastupovaní do auta, když potřebujete vjet na pozemek ke svému domu? Víte, jak je to otravné a nepříjemné, když prší nebo sněží? Ale to může být minulostí, když si pořídíte některý z druhů automatických bran. Okamžitě zjistíte, jaký je to rozdíl. Uvědomíte si, že máte konečně komfort, o kterém jste snili. Podstatou automatických posuvných, otočných či skládacích bran jsou pohony bran BFT. Obsahují řídicí jednotku, která na základě signálu, uvolní západku zámku, otevře či zavře křídla vrat.  Pohony bran BFTse montují nejen na posuvné, ale i na křídlové brány.

Pohony bran BFT lze zvolit podle hmotnosti křídel

Pohony bran BFTse rozlišují podle šířky vjezdu a hmotnosti křídel. Posuvné brány se dělí na pojezdové a samonosné. Pojezdové zařízení se pohybuje po kolejnici, je tedy nutný styk s podložkou. To může dělat problémy v zimě, kdy je na zemi sníh, nebo na podzim, kdy je dvůr pokrytý spadaným listím. Naproti tomu samonosné brány se pohybují nad povrhem země zhruba 8 – 10 centimetrů, není tedy nutné pod branou uklízet sníh. Pohony bran BFTumožňují automatickou manipulaci s bránami širokými až pět metrů a o hmotnosti až 500 kilogramů.

Křídlové brány otevírá pohon s kloubovými pákami

Křídlové brányse využívají v případě, kdy je vjezd na pozemek ohraničen budovami a není možné využít prostor pro posun například samonosné nebo pojezdové brány. Pak se volí varianta křídlových vrat, které ovládají pohony bran BFT. Mají kloubové páky, které bezpečně otevřou i zavřou bránu. Buď jde o brány se stejnou velikostí křídel, nebo se otevírá jen větší křídlo brány. Všechny automatické brány mají senzory na bezpečné uzavření křídel, to znamená, že se okamžitě zastaví, když se v cestě objeví nějaký předmět. Pohony umožňují nastavit dobu otevření a některé typy disponují miliony kombinací nastavitelných kódů.

To Top