Zahrada

Jak připravit zahradní techniku na sezonu

zdroj: pixabay.com

Ačkoli venku stále ještě panuje studená zima, měsíce se překulí jako voda a o slovo se přihlásí letošní sezona, na kterou byste se měli připravit s předstihem. Pokud máte zahradu, o kterou se pečlivě staráte a dbáte na její vzhled, pak určitě chcete být o krok napřed a na začátek sezony patřičně připraveni. Co se zahradní techniky týče, měli byste ji mít před zahájením nové sezony v pořádku, abyste se pak nemuseli zdržovat, až její pomoc bude opravdu potřeba.

Na co se zaměřit u zahradní sekačky?

Nedílnou součástí vybavení každého, kdo se stará o svou zahradu, je bezesporu sekačka na trávu. Proto se i my v dnešním článku zaměříme právě na ni a na to, jak byste ji měli připravit na sezonu. Poradíme vám, na co se zaměřit a čemu věnovat pozornost.

Výměna oleje

Určitě nezapomeňte na výměnu motorového oleje, případně na jeho doplnění. Každá sekačka má měrku, s jejíž pomocí zjistíte, kolik oleje v nádržce je, pakliže jej bude malé množství, stačí olej doplnit. Olej se doporučuje měnit na začátku sezony, případně pak po 25 hodinách provozu.

Výměna filtru

Nejnáchylnější částí k poškození je filtr. Na ten se proto také zaměřte a věnujte jeho kontrole pozornost. Jakmile bude filtr u sekačky zanešený, riskujete, že se k motoru nedostane dostatečné množství čistého vzduchu, což by znamenalo, že se začne opotřebovávat. Zároveň platí jednoduché měřítko: čím zanešenější filtr, tím vyšší spotřeba paliva, takže vás bude práce se sekačkou stát daleko více, než by muselo. A to úplně zbytečně.

Výměna svíček

Zapomenout byste neměli ani na svíčky. I ty je potřeba zkontrolovat a v případě potřeby vyměnit za nové. Bez svíček nenastartujete, proto jejich kontrolu určitě nepodceňujte.

Doplnění paliva

Na závěr ještě zmínka o doplnění paliva do motoru. Před zimou se doporučuje palivo úplně vyjet, můžete jej skladovat v nádržích – pořídit se dají jak nádrže na naftu, tak i nádrže na benzín nebo jiná paliva, takže je skladování paliva bezpečné a nestane se, že by začalo unikat.

To Top