Interiér

Adventní věnec – vyrobte si ho sami

pixabay.com

Vánoce se blíží a všichni hledají nové nápady na letošní vánoční výzdobu. Chcete-li vytvořit stylovou výzdobu dle vašeho vkusu, vyrobte si ji sami. My vám dnes poradíme, jak postupovat při výrobě adventního věnce.

Než se pustíte do práce, měli byste přesně vědět, do jakého stylu a barev bude vaše vánoční výzdoba laděna. Adventní věnec by měl totiž odpovídat zbytku vaší dekorace. Bílé barvy a minimalistické interiéry dobře ladí se stříbrným nebo fialovým věncem. Tradiční červeno-zelená kombinace barev a zlaté svíčky se hodí pro klasické interiéry.

Pokud jste rozhodnuti, v jakém stylu budete adventní věnec tvořit, je potřeba nashromáždit materiál.  Pro ozdoby na věnec převážně z přírodních materiálů se stačí projít lesem – větvičky, šišky, břečťan, všeho je v lese dostatek a zcela zdarma. Doma si můžeme nasušit plátky ovoce – pomerančů či jablek, ve spíži jistě najdete skořici. Obchodní centra, květinářství či hobby obchody nabízí spoustu již připravených dekorací.

1.Připravte si:

korpus – polystyrenový či slámový

drátek – nejlépe zelené barvy

zeleň – chvojí, větvičky

nůžky – nejlépe zahradnické

štípačky

přízdoby

tavná pistole

2.Postup:

Korpus: Větvičky si nastříháme nejlépe po 10 cm. Drátek zapíchneme do věnce a jednou obtočíme kolem korpusu. Větvičkami postupně obalujeme korpus a drátkem pomalu omotáváme, abychom větvičky připevnili. Na závěr drát několikrát omotáme kolem korpusu a zapíchneme. Můžeme věnec postříkat leskem na květiny.

Bodce a svíčky můžeme rozmístit symetricky nebo k sobě.

Zdobení: Teď už záleží jen na vás a vašem vkusu, jak věnec dozdobíte. Pro tradiční věnec můžeme použít např. skořici, sušené ovoce, šišky, stuhy či skořápky. Neobejdeme se bez tavné pistole, kterou jednotlivé dekorace opatrně přilepujeme.

 

Víte, co jednotlivé svíčky symbolizují?

  1. svíčka – Naděje – zapaluje se první adventní neděli (železnou)
  2. svíčka – Mír – zapaluje se druhou adventní neděli (bronzovou)
  3. svíčka – Přátelství – zapaluje se třetí adventní neděli (stříbrnou) – svíčka by měla být růžová
  4. svíčka – Láska – zapaluje se čtvrtou adventní neděli (zlatou)

Každá svíčka představuje 1000 let. Dohromady čtyři svíčky symbolizují 4000 let, které lidstvo čekalo na světového Spasitele – od Adama a Evy k Ježíši, jehož zrození bylo předpověděno ve Starém zákoně. Některé adventní věnce obsahují pátou bílou „Kristovou“ svíčku, symbolizující čistotu, která svítí na Štědrý den.

 

 

 

 

 

 

 

To Top