Kuchyně

Barové pulty jsou stále oblíbenější součástí interiérů

pixabay.com

Barový pul je součástí interiéru, kterou jsme si poměrně nedávno ještě nedokázali představit u nás v domácnostech. Mnohem automatičtěji jsme je totiž situovali například do oblasti barů a restaurací, kde takové prvky mají mimo estetiky také svoje praktické vybavení.

Ale už i v domácnostech, konkrétně v kuchyních, mají svoje výborné využití a stávají se součástí moderního interiéru. Pojďme se podívat, jak bychom mohli takové barové pulty využít v klasické kuchyni v novostavbách.

Skvělé dělení kuchyně a jídelny

V moderních stavbách je poměrně dost běžné, že se spojuje kuchyň a jídelna do jednoho prostoru. Často je to dokonce i kuchyň a obývací pokoj. Důvodem je, že oba dva prostory potřebují dostatek volnosti, aby fungovaly ideálně. Stejně tak ale vedle sebe vypadají velice dobře a esteticky.

Barové pulty jsou jednou z možností, které mohou citlivě oddělit prostor kuchyně a přilehlé jídelny či obývacího pokoje. Výbornou výhodou je, že na rozdíl od sádrokartonové nebo zděné přepážky, jsou barové pulty zároveň i užitkovým prvkem. Dá se u nich totiž efektivně odpočívat, pít káva či snídat, a navíc mohou fungovat i jako šikovný úložný prostor během vaření.

Běžná součást kuchyní na míru

Barové pulty ale jen vzácně najdeme v základních kuchyních, které se prodávají v řetězcích. Nejlepší cestou k barovému pultu, je kuchyně na míru. U nich se naopak tyto prvky objevují naprosto běžně a jsou dokonce i přednostně žádané. Výhodou pro zařazení do kuchyně na míru je fakt, že mohou být stejně jako jiné komponenty z různých materiálů. jejich začlenění tak nemůže narušit kompletní vizuál kuchyně jako takové, což často není jednoduché v případě jiných materiálů a prvků. Přidání barového pultu navíc neovlivní výrazně cenu celé vyráběné kuchyně na míru.

To Top