Kuchyně

Tradiční viktoriánská kuchyně. Krásný styl, jehož realizace ale něco stojí

pixabay.com

Viktoriánská kuchyně je pojem, který se v interiérovém designu používá poměrně dlouho. Jedná se o klasickou kuchyni anglického stylu, která je dobově umístěna v polovině minulého století. Je postavená na mnoha specifických znacích, které z ní dělají naprosto jedinečný prostor.

Její jedinečnost je ale bohužel propojena s investicí, kterou pochopitelně její realizace stojí. Patří totiž mezi takové druhy kuchyní, které se dají jen s velkou obtížností vytvořit bez zásahu profesionálů.

Jaká je vůbec viktoriánská kuchyně?

Pokud se bavíme o viktoriánské kuchyni, tak máme na mysli poměrně okázalý prostor, který je celkově přezdobený na poměry kuchyní. Nejde ale o kombinaci zvláštních barev nebo tvarů, naopak je vše vedeno v jednotném stylu, který je vesměs spíše nenápadný, než výrazný.

Typickou součástí kuchyně jsou například specifické závěsy, prostírání a také funkcí věci, jako mohou být čerstvé kvalitní bylinky a mnoho komod se specifickými surovinami. Kuchyně se může pro soukromé potřeby zdát až moc vybavení a rozsáhlá. Je to dáno tím, že je kuchyně převzata ze zvyklostí na dvorech, kde se pochopitelně vařilo pro mnohem větší počty lidí, než v běžné domácnosti.

Kuchyně na míru jako základ viktoriánské kuchyně

Pokud máte náladu a peníze investovat do originální viktoriánské kuchyně, tak určitě budete pomýšlet nad kuchyní na míru. Kvalitní kuchyně na míru je totiž rozhodně nejlepším způsobem, jak dát kuchyni správný vzhled.

A to se nebavíme pouze o pracovních prostorech jako je linka samotná, ale především po všech úložných prostorech, které patří do tradiční viktoriánské kuchyně. Nákladné a obtížné na sehnání jsou především robustní komody na koření a vybavení. vesměs je tak často i levnější, když se rozhodnete vybavit kuchyni kompletně na míru, než hledat na trhu správné kombinace.

To Top