Byt

Chcete si pronajmout byt? Nechte si poradit.

Rozhodli jste se, že se přestěhujete do bytu? To je skvělé, ale není to tak snadné, jak se zdá. Samozřejmě můžete využít dvě varianty a to pronájem s nebo bez realitní kanceláře. Buďte opatrní. Pronájem bytu přes realitní kancelář má své velké výhody a to hlavně tu, že se nebudete muset o nic starat. Realitní makléř se o vše postará za Vás. Pomůže Vám najít takový pronájem, který bude přesně vyhovovat Vašim požadavkům.

Než si byt pronajmete, dejte si pozor na několik faktů.

Zjistěte si informace o lokalitě, ve které se byt nachází. Mohli byste být pak nemile překvapeni například občany, kteří žijí v okolí.

Nechte se informovat o konečné ceně. Cena pronájmu může být od pronajímatele uvedena bez energií.

Pokud si pronajmete vybavený byt, nechte si sepsat protokol o předání a zkontrolujte, že je tam jmenovitě vypsáno kompletně celé vybavení.

Než podepíšete nájemní smlouvu, zkontrolujte veškeré náležitosti a podrobně si ji prostudujte. Pozor si dejte na informace o ukončení smlouvy.

Je důležité si uvědomit, že výše nájmu se velmi odvíjí od lokality, ve které se byt nachází. Zda na kraji města, na vesnici nebo v centru. Proto je důležité promyslet, o jakou lokalitu vlastně máte zájem a zda budete mít raději levnější pronájem na úkor dojíždění nebo naopak.

Každá možnost zprostředkování si pronájmu má svá pozitiva, ale i negativa. Je třeba si vše řádně promyslet. Člověk musí být velmi obezřetný, proto je snazší si nechat poradit od odborníků, protože Vám pomohou zjistit veškeré informace o dané nemovitosti, vše vyřídí za Vás a Vy snadno a rychle získáte podnájem a budete moci zahájit stěhování. Nicméně musíte počítat s tím, že pokud se rozhodnete využít služeb realitních kanceláří a tak si i vše usnadnit, tak půjde však o finančně náročnější záležitost než když si seženete pronájem sami bez využití makléřů a odborníků.

To Top