Byt

Stěhování – jak ho zvládnout a nezbláznit se?

www.pixabay.com

Stěhování je jedna z méně příjemných životních situací. Avšak nikdo se tomu nevyhne. Tak jak ho zvládnout snadno a rychle bez zbytečných nervů?

Když se chystáte stěhovat, je možnost si svépomocí se známými vše odstěhovat nebo si najmout firmu.

Stěhování zajištěné svépomocí

Pokud zvolíte možnost stěhování svépomocí, zaručeně vás to vyjde levně, ale musíte počítat s fyzickou a psychickou náročností, kterou vám to přinese. Neboť si sami budete muset zajistit dodávku, kterou veškeré věci převeze, schopné a hlavně fyzicky zdatné pomocníky, kteří Vám veškerý nábytek a sbalené věci pomohou odnosit ze starého bytu a pak následně nastěhovat do nového a hlavně také v neposlední řadě nějaké krabice, do kterých veškerý Váš majetek, oblečení, vybavení zabalíte a převezete do nového bydlení. A hlavně musíte být velmi opatrní, aby nedošlo k poničení Vašich věcí.

Stěhování zajištěné specializovanou firmou

Při zajištění stěhování specializovanou firmou, jde o finančně náročnější záležitost, nicméně vám zajistí celkové přestěhování, pojištění, balící služby, obalové materiály, následnou montáž nábytku a případné odvezení věcí do sběrného dvora. Službou navíc může být zapůjčení stěhovacích krabic, přepravek a odvoz odpadu. Usnadní Vám mnoho námahy a stresu.

Na co si dát však musíme dát pozor při zvolení specializované firmy?

– kalkulace stěhování

– pojištění

– reference

– zajištění obalového materiálu a krabic

– konzultace před samotným stěhováním

Každá možnost má svá pozitiva i negativa. Je potřeba vše řádně zvážit, uvědomit si své možnosti a to hlavně i finanční a následně záleží na vlastním zvážení, která možnost je pro Vás přijatelnější. Stěhování je skutečně náročným mezníkem v životě každého člověka, proto není od věci, abychom si ho každý z nás co nejvíce usnadnili. Žijeme jen jednou a nestresujme se, když to není v podstatě vůbec zapotřebí. Nechť se stěhování stane příjemným nikoli stresujícím.

To Top