Nábytek

Dopřejte nábytku nový kabátek, aneb jak na jeho renovaci?

zdroj: pixabay.com

Dřevěný nábytek byl, je a bude klasikou, která bude mít v našich srdcích své čestné místo. Je to zkrátka nestárnoucí klasika, na kterou i v dnešní moderní době sází mnoho lidí bez ohledu na to, že existuje celá řada daleko modernějších a na pohled více nadčasových materiálů. Možná i vy máte doma dřevěné kousky, kterých se ani za nic nechcete vzdát, ale začíná vás trápit jeho vzhled, na kterém se podepisuje zub času. Proč tedy starému nábytku nedodat nový kabátek? Poradíme vám, jak na to!

Renovace nábytku krok za krokem

Chcete vědět, jak správně postupovat při renovaci dřevěného nábytku, kterému lze za pomoci několika kroků dopřát nový vzhled? V tom případě jste tady správně, protože my vám s renovací nábytku rádi poradíme!

Krok první: nábytek důkladně vyčistěte

Jako první je zapotřebí nábytek vyčistit. Smetáčkem z něho vymeťte veškerý nepořádek a prach, poté za pomoci měkkého hadříku a octové vody nábytek očistěte a nechte důkladně oschnout. Teprve až poté se pusťte do dalšího kroku.

Krok druhý: odstraňte starý lak

Nyní je na řadě odstranění staré vrstvy laku. Můžete vsadit buď na broušení, nebo na opálení. Pokud se rozhodnete pro broušení, doporučujeme vzít si na pomoc skelný brusný papír, případně klasickou brusku, se kterou to půjde jako po másle. Je-li na nábytku silná vrstva laku, bude lepší přistoupit k metodě opálení za pomoci opalovací pistole.

Krok třetí: začněte opravovat

Nyní se můžete pustit do oprav, ať už se bude jednat o vyplnění prasklinek a drobných rýh výplňovým tmelem nebo jiné úpravy, které si nábytek bude vyžadovat. Při práci s tmelem používejte pracovní rukavice, předejdete styku tmelu s kůží.

Krok čtvrtý: dopřejte nábytku nový nátěr

Teď jste ve fázi, kdy se musíte rozhodnout, jestli nábytku dopřejete přírodní nátěr, nebo jestli sáhnete po nějaké zajímavé barvě. Rozhodnutí je samozřejmě na vás. Pakliže toužíte po přirozeném vzhledu, použijte olej nebo včelí vosk, což jsou stále oblíbenější způsoby úpravy.

To Top