Bydlení

Jaký nábytek a doplňky rozhodně nesmí chybět v obývacím pokoji? Nechte se inspirovat!

www.pixabay.com

V obývacím pokoji trávíme opravdu hodně času. Je to místo odpočinku a relaxace, kde se často sejdeme s celou rodinou na konci dne. Právě proto bychom si zde měli vytvořit opravdovou pohodu a navodit co nejuvolněnější atmosféru. K tomu nám dopomůže kvalitní nábytek a luxusní doplňky, které dodají prostoru jedinečný a nevšední vzhled.

Nezbytné součásti interiéru obývacího pokoje

Pravděpodobně ve většině obývacích pokojů nesmí chybět televize. Dnešní ploché televize postavíte elegantně ke stěně, případně je můžete pověsit přímo na stěnu. Pod televizi se však hodí také televizní stolek, kde schováte veškeré příslušenství a další techniku k televizi. Televizní stolky nezapomeňte vybírat tak, aby: 

  • Měly pod televizí odpovídající rozměry
  • Ladily s vaší obývací stěnou

Samozřejmě na televizní obrazovku je potřeba také odněkud se koukat. K tomu je naprosto ideální nějaká skvělá a pohodlná sedačka, kde se nám bude úžasně relaxovat. Vhodná luxusní sedací souprava se prakticky okamžitě stane výrazným estetickým prvkem v obývacím pokoji. Určitě se nebojte připlatit si za kvalitní materiály, sedačka se vám odmění dlouhou výdrží a exkluzivním vzhledem.

Váš obývací pokoj by neměl být všední

Máte rádi knížky? V obývacím pokoji je pro vaši knihovnu skvělé místo. Dnes už nebývají knihovny tak vidění, a to je rozhodně škoda. Knihovna regál dostane do interiéru trochu té tradiční elegance. Mít vystavenou pěknou sbírkuknih je rozhodně lepší, než je někde schovávat.

Abyste měli v obývacím pokoji dostatek světla, aby se vám případně dobře četlo, určitě nezapomínejte taky na centrální osvětlení. Můžete to přitom vyřešit opravdu stylově. Vsaďte na luxusní lustr, který okamžitě upoutá pozornost. Může se stát stylovým prvkem v interiéru, podobně jako třeba sedačka. Pokud zvolíte lustr s klasickým designem, lze dosáhnout zajímavého kontrastu vůči moderním prvkům v prostoru.

To Top