Reality

Dotace umožňují občanům ušetřit důležité finance při zdokonalování nemovitostí a pozemků

unsplash.com

Měli jste v plánu některou z mnoha aktuálně velice oblíbených modernizací na pozemku nebo nemovitosti, ale neměli jste přitom dostatek peněz? Pak je poměrně velká šance, že se vám může podařit získat některou z mnoha dostupných dotací.

Velká část moderních úprav je totiž v dnešní době dostupná mnohem více právě díky tomu, že se mohou jak soukromé osoby, tak i firmy hlásit o celou řadu specifických dotací. A ty mnohdy mohou ušetřit i celé stovky tisíc korun!

Jaká je motivace u dotací?

Dotace nejsou poskytovány soukromými osobami, ale zcela naopak se o poskytování dotací stará přímo ministerstvo pro místní rozvoj. Jedná se tak o dotace, které jsou státního charakteru. Proč by ale měl stát financovat zdokonalován soukromých pozemků?

Velkou motivací, proč jsou v současnosti všechny tyto dotace poskytovány, je především rozšiřování snah o co největší pomoc přirozenému životnímu prostředí. Tyto dotace se totiž v naprosté většině případů věnují právě takovým, které mohou podpořit energetickou soběstačnost, nebo opětovnou využitelnost některých zdrojů.

Extrémně oblíbené dotace dešťovka

Dotace na dešťovou vodu je jednou z těch, které jsou v současnosti bezkonkurenčně nejvíce používané. Takzvaná dotace dešťovka je speciální dotací, která umožňuje zakoupení nádrže na dešťovou vodu a celého systému, který ji obsluhuje.

Nádrže mají oproti předchozím řešením celou řadu výhod. V první řadě je hlavní výhodou fakt, že jsou umístěny kompletně v podzemí. Díky tomu tak nezabírají na pozemku místo, které můžete využít jinak, nebo neničí jeho estetiku. Navíc i samotná kvalita a doma uchovávání vody je zde značně odlišná. Ve většině případů se může rovnat i celým měsícům, kdy voda zůstane bez zhoršující se kvality.

To Top