Kuchyně

Dřevěná kuchyně a jakou vybrat

zdroj: pixabay.com

Dřevo je jeden z nejdražších materiálů pro veškerý nábytek i podlahy. Vyjímá se nejen svojí vysokou kvalitou, ale také efektem a designem. Investice do dřevěných komponent se vždy vyplácí a v případě, že jsou z masivu můžete očekávat mimo velkého efektu i víceméně nesmrtelnost nábytku.

Výhodná investice do kuchyně na míru

Kuchyně na míru je stále oblíbenější a přístupnější metoda ke zdokonalení vlastní domácnosti. Máte v ní naprosto volnou ruku ve výběru možností skladby, materiálů i prostorového provedení. Investice do kvalitních dřevěných součástí domova bývá nemalá, a právě proto se ji vyplatí provádět především v případě, kdy máte možnost její užití ovlivnit v maximální možné míře. Takovou, a ještě mnohem větší míru vám nabízí právě objednávka kuchyně na míru.

Správná volba podle odstínu

První záležitostí, kterou lidé řeší je estetičnost. U dřevěných ploch je to o to důležitější, protože nám různé typy dřeva nabízejí zcela rozdílné motivy a odstíny. Pokud volíte světlé odstíny, tak jsou pro vás vhodné především opadavé typy stromů, mezi nimiž se stává dominantním právě březové dřevo. To má velice příjemnou béžovo-medovou kresbu a dokáže prosvítit interiér.

V opačném případě se vyhledávají především borovicová a smrková dřeva. Vlastností jehličnatých stromů je tmavší barva dřeva, které v průběhu let působením slunečního a dalšího záření nesvětlá, ale naopak tmavne. Nemusíte se tak bát ztráty efektu a barvy ve vaší kuchyni.

Myslete na využití plochy

V případě dřevěného materiálu na skříně a čistě úložné plochy nám postačí ohled ve směru estetiky. V opačném případě, kdy mimo materiálu řešíme i jeho praktické využití přichází na řadu i tvrdost dřeva. Na pracovní plochy je světlé dřevo opadavých stromů nevhodné. Nejen, že postrádá tvrdost jehličnatých dřev, ale navíc se jednoduše poškrábe a následné poškození plochy bývá na oko velice výrazné.

To Top