Inspirace

Nezapomínejte v kuchyni také na nasvícení

zdroj: pixabay.com

Kuchyně je jeden z nejdůležitějších prostorů v domě i bytě a mnozí ho právem považují za samotné srdce domácnosti. Je místem kde trávíme spoustu času při zábavě i práci a pro mnohé z nás může být pobyt v kuchyni doslova tragédií. Ne však, pokud si ji vyladíme do detailů.

Kuchyně na míru jako standard ideálu

Každý má ve věcích raději jiný pořádek a jiný řád. Mít tak svojí vlastní kuchyni na míru nemusí být vůbec otázkou utracených peněz, protože její výhody vysoko předčí cenové náklady. Ty se navíc pohybují jen opravdu nepatrný zlomek částky nad cenou, kterou byste stejně dávali za kuchyni vyráběnou masově.

Kuchyně na míru vám totiž dá možnosti, jaké v obchodě nikdy nenajdete. Můžete si vybírat z nespočtu prostorových variant, materiálů a také pochopitelně uspořádání úložných prostorů a barev. Celková investice vám po krátkém užívání přijde jako jedna z nejlepších, kterou jste mohli udělat.

Myslete i na nasvícení

Veškeré výše napsané vlastnosti řeší každý zákazník, ale pokud se na něco doopravdy hodně zapomíná, tak je to samotné nasvícení kuchyně. Ta musí mít pochopitelně spojitost s potencionálem a uspořádáním samotného prostoru, protože může stejně tak uškodit jako pomoci.

Pokud tedy máte svoji kuchyni připravenou, tak se do toho pusťme. Pravidlo číslo jedna je, že dřevěné povrchy si velice dobře rozumí s bílým světlem. Čím bělejší světlo na ně pustíte, tím přirozeněji budou vypadat. V opačném případě se naopak kuchyně zbarví do temných odstínů a práci vám jen zkomplikuje.

Veškeré pracovní plochy přitom držte maximálně kvalitně nasvícené za všech okolností. Pokud je to možné, tak se snažte plochy nasvítit tak, abyste si sami svým tělem neházeli stín přes pracovní desku. V tomto ohledu jsou nejlepší například bodová světla anebo led pásy, které mohou svítit na plochu kolmo.

To Top