Vybavení

Druhy matrací, které možná neznáte

pixabay.com

Matrace je naprosto nepostradatelná věc, která určuje kvalitu spánku a také i zdravotní stránku těla. Špatné matrace mají tu nepříjemnou vlastnost, že se probouzíme unavení a často i s bolestmi v oblasti krční nebo bederní páteře. Pokud ale vsadíte na kvalitu v podobě matrací od profesionálních výrobců, tak budete sami překvapení tím, jaké vlastnosti vám mohou nabídnout a jak se najednou vyspíte.

Chytrá pěna není jenom jedna

Před roky se po celém světě začal šířit pojem „chytrá pěna“ a lidi tak začali dávat veškeré moderní matrace do jednoho jediného pytle. To je ale velký omyl, protože i speciální chytrá pěna má celkem několik možná i desítek druhů se specifickými vlastnostmi.

Pro představu jde v základu o to, že je v matraci pěnová směs, která má vlastnosti se zdánlivě chytrým způsobem přizpůsobovat potřebám a fyziologii každého člověka zvlášť. Ohromnou výhodou je, že se matrace také po spánku vrací zpátky do původní pozice. Nezůstane tedy zdeformovaná tak, jak ji někdo vyležel ale opět se zregeneruje do původní podoby. Paměťové druhy matrací mají navíc tu výtečnou vlastnost, že mají například hustotou pěny předurčeno jak a jak moc se mají uzpůsobovat v jednotlivých sektorech. Aby například držela matrace přirozenou křivku zad během spánku, nebo nenechala propadat hlavu.

Levná matrace, neznamená špatná

Máme tady ale i celé desítky kousků z kategorie levná matrace, která vás rozhodně nezklame. Může se jednat o mnohem jednodušší druhy plnění, než jsou speciální pěny a mnohdy najdete opravdu přívětivé matrace v poměru cena versus výkon v repertoárů domácích výrobců na výhradních obchodech na internetu. Každý navíc občas musí kontrolovat finance i na nutných záležitostech, a tak byste mohli ocenit, že není žádnou výjimkou akce na dvojici matrací, aby se vám podařilo za bezkonkurenční cenu vyměnit najednou celou postel.

To Top