Vybavení

Levné možnosti, jak vylepšit svoji ložnici k co nejlepšímu spánku

pexels.com

Možná se stává i vám, že občas nemůžete usnout. Unavení sice jste po celém dni práce a starostí, ale poté koukáte do stropu a přemýšlíte, proč ani tentokrát nemůžete usnout. Možná to je kvůli tomu, že něco ve vašem okolí nefunguje dobře. Tělo je totiž při usínání velice choulostivé na spoustu vzruchů, a tak se může jednoduše stát, že vás nepustí ke spánku tak jednoduše. Dnes si povíme o několika zajímavých možnostech, jak vylepšit co nejlevněji svoji ložnici.

Levné matrace nemusí znamenat špatnou volbu

Jednou z těch nejpodstatnějších věcí ovlivňujících náš spánek jsou pochopitelně matrace. Jenže při pohledu na cenu některých matrací se většině lidí zatočí hlava. Není ale potřeba ani zdaleka investovat do těch nejdražších matrací. Ty totiž potřebují hlavně lidé s chronickými bolestmi či se specifickými potřebami. U odborných obchodníků navíc platí, že ani levné matrace neznamenají špatnou volbu. Při trošce hledání na správných místech tak můžete koupit kvalitně a výhodně v jednom.

Zkoušeli jste zvlhčovače vzduchu?

Jedná se o zařízení, které napomáhá jemné cirkulaci vzduchu v místnosti. Jednou z věcí, která kazí náš spánek je totiž i vysoká teplota nebo příliš suchý vzduch. Zvlhčovač je zařízení, které bezhlučně prohání vzduch mechanismem, kde jej nasycuje větší vlhkostí. Sami určitě moc dobře víte, jak dobře se usíná ve vlhkém vzduchu po deštích a bouřkách. Podobně funguje také i zvlhčovat samotný.

Přemýšlejte o žaluziích nebo roletách

Tělo má pro usínání vyčleněné speciální hormony. Ty ale blokuje modré světlo a jejich produkci zpomalují i další světelné vjemy. Dá se tedy říct, že dokud nespíte v úplné tmě, nemáte šanci usínat zdravě. Žaluzie nebo rolety jsou jednoduchá a poměrně levná metoda, jak zabránit vniku venkovního světla. Neocenitelné jsou především v městských hojně osvětlených částech.

To Top