Zahrada

Ekologie přímo u vás na pozemku? Jak lze užívat přírodní zdroje?

pixabay.com

Oblast ekologie je neustále živým tématem a namísto toho, aby téma ustupovalo do pozadí naopak získává mnohem větší zástup aktivních zástupců a propagátorů. Není tak divu, že máte šanci vybavit ekologickými zdroji i váš dům či pozemek, a to mnohdy i za pomocí dotací.

Elektřina z nebes, aneb solární panely již nejsou nedostupné

Není to zas tak úplně dávno, co ještě byla spousta věcí jako jsou solární panely pro běžného člověka nedostupná. Nejen, že jejich cena byla naprosto šílená, ale navíc vám mohla nadělat spoustu vrásek celá řada úředních a správních postupů. Dnes ale není problém sehnat solární panely různých druhů a výkonů. Populární jsou například malé panely, které nejsou schopny generovat silnější energii, ale mohou generovat a kumulovat energii na úrovni nízkého napětí, která pak může sloužit například k napájení spotřebičů jako je notebook či mobilní telefon. Díky krátkodobému uchování energie pak může fungovat dokonce i jako pohon lampičky u vás na stole.

Nádrže na dešťovou vodu se obejdou i bez okapů

Nádrže na dešťovou vodu zajisté každému evokují především velký tank, původně na naftu, který je na zahradách umístěný pod největším okapem. Tyhle nádrže ale symbolizují kompletní podzemní systém, který má schopnost nejen absorbovat poměrně velké množství vody, ale dokonce ji může ošetřovat, uchovávat, a navíc je vybaven čerpadly, které umožňují tankování vody.

Přímo na tyto systémy, které nejsou často levné, navíc česká vláda poskytuje takzvané dotace na dešťovou vodu, které mohou pomoci s výstavbou tohoto systému. O poradenství a zprostředkování této dotace se mohou starat společností, které je zároveň i dovážejí. Díky odborné asistenci a prvotřídní technologické dokumentaci mají takto podané dotační návrhy velkou šanci na úspěch a v naprosté většině případů i fakticky končí ziskem dotace.

To Top