Dům

Hutní materiál představuje široký pojem

hutní materiál
pixabay.com

Výraz hutní materiál je často omílaným tématem. Většina čtenářů asi správně tuší, že jeho nejširší použití je hlavně ve stavebnictví. Málokdo však ví, proč tomu tak je. A dokonce je tu určitá hrstka lidí, kteří si pod tímto pojmem dokáží představit jen velice omezené množství produktů.

Tento článek je zaměřen především na hutní materiál, jež bude popsán od A až do Z. V první řadě je důležité si uvědomit, že jde o ocelové výrobky. Ty jsou primárně zhotoveny z kovů odpovídajících tříd, s nimiž je dosaženo odlišných podob, rozměrů a charakteristických vlastností.

Nejpoužívanější hutní materiál

Jestliže chcete vědět, jaký z nabízených produktů je v tomto segmentu nejvyhledávanější, napovíme vám. Bude to s největší pravděpodobností profilová ocel, respektive tyče nabývající nejrůznějších průřezů.

  • Tyče průřezu I
  • Tyče průřezu IPE
  • Tyče průřezu UPE
  • Tyče průřezu HEB
  • Tyče průřezu L a mnohé další

Ve všech případech jde o hutní materiál vyráběný buď za studena nebo za tepla, kdy dochází k použití metody válcování. Většinu těchto produktů lze velice snadno svařit, takže z nich můžete vytvářet konstrukce libovolných podob.

Hutní materiál všeho druhu

Ocelovými tyčemi hutní materiál samozřejmě nekončí. Ocel je zpracovávána i v jiných tvarech a rozměrech. Výsledkem jsou pak jakly, trubky, plechy nebo speciální betonářská ocel. Ta je nedílnou součástí betonových ploch, kde plní úlohu dostatečné pevnosti a pružnosti. Do této kategorie patří také sítě do betonu kari.

Abyste nakupovali pouze kvalitní hutní materiál s požadovanými vlastnostmi, zaměřujte se pouze na ocelové výrobky tvořené dle aktuálních norem. Volte prodejce, který vám bude schopen nejenom nabídnout široké portfolio zboží, ale dokáže vám jednotlivé kusy oceli i nařezat, zohýbat a upravit dle vašich požadavků.

To Top