Dům

Ochranné pomůcky by měly být na stavbě povinností

stavba
pixabay.com

Pracujete ve stavebnictví? Nebo jste se na vlastní pěst pustili do stavby rodinného domku? Tak či onak se určitě poměrně často pohybujete na stavbě, kde na vás číhá spousta nebezpečí. Možná si to ani neuvědomujete, ale na stavbě si můžete do nohy zapíchnout povalující se hřebík, může vám na nohu, nebo klidně i na hlavu spadnout těžké kladivo, můžete zakopnout o trám a spadnout – určitě bychom mohli vyjmenovat desítky dalších hrozeb, které jsou na stavbě reálné. Proto je určitě na místě chránit se a myslet na své zdraví i bezpečí.

Chraňte se, zdraví máte jen jedno

Nezáleží na tom, zda se na stavbě pohybujete v rámci pracovní doby, nebo ve volném čase. Tak či ona byste za každé situace měli myslet na svoje zdraví, které máme každý jen jedno. Určitě by vám neměly chybět ochranné pomůcky, které mohou v případě potřeby zabránit nepříjemnému a bolestivému úrazu, v tom nejhorším scénáři pak zabránit smrti.

Bez čeho se neobejdete?

Určitě se shodneme na tom, že na stavbě je spousta práce. Od samého začátku, kdy jsou jen hrubé základy, přes postupující práce a činnosti, díky kterým sice stavba začíná vypadat lépe, ale kdo se na stavbách pohybuje, ten moc dobře ví, že práce nekončí ani tehdy, kdy je budova zvenčí kompletní. Proto byste se měli vybavit patřičnými ochrannými pomůckami, které využijete po celou dobu.

·         Helma

Na stavbě by helma měla být povinností a bez ní byste do rozestavěného domu či jiné stavby vůbec neměli vcházet. Hlava je totiž nejnáchylnějším místem k úrazu, zároveň i místem, kde úraz může skončit smrtelně.

·         Rouška

Další podle nás nezbytná věc je rouška, která zabrání tomu, abyste vdechovali prach a malé částečky, například při vrtání nebo bourání.

·         Oblečení

Pracovní oblečení je kapitola sama o sobě. Oblečení je uzpůsobené tomu, aby vydrželo námaze, a zároveň je navrženo tak, aby vám dokázalo nabídnout praktické kapsičky pro uložení menšího nářadí.

·         Rukavice

I rukavice řadíme mezi nezbytné ochranné pomůcky. Pořídit si můžete jednorázové, protipořezové, chemické a mnoho dalších.

To Top