Zahrada

Jak lze opět užít dešťovou vodu

pixabay.com

Využívání ekologických zdrojů je velkým standardem ve všech oblastech, kde je to možné a v mnoha oblastech i jinak civilizovaných zemí je například akutní nedostatek užitkové vody. Věděli jste ale, že takový nedostatek například na pozemcích, nebo zahradách můžete jednoduše řešit?

Představujeme nádrže na dešťovou vodu

Nádrže se specializují na zachytávání a následné užívání dešťové vody, která nám padá z nebes. I proto se jedná o moderní trend, ke kterému přistupuje stále více klientů nejen kvůli ekologičnosti, ale také například kvůli mnohem přijatelnějším cenám, než tomu bylo dříve a v neposlední řadě také dokonce i díky možnosti získat dotace na dešťovou vodu.

Samotné získání dotace na dešťovou vodu je velice jednoduché díky tomu, že vám s jejím podáním a návrhem může pomoci přímo zprostředkovávající společnost. Vyhnete se tak rychle a bezchybně takovým omylům jakým mohou být technologické nedostatky a značení na návrhu, či jakékoliv nedostatky v ohledu papírování a formalit. Jen necelých pět procent podaných dotací končí neúspěšně, takže je šance v naprosté většině případů více nežli jen reálná.

Jednoduchá instalace a údržba

Instalace pochopitelně probíhá formou vykopání svodných tok a také prostoru pro samotnou nádrž. Výhodou je, že kvůli rozměrům i váze nádrž automaticky doručuje, a dokonce i instaluje sama společnost u které ji zakupujete. Vám tedy stačí jen soustava děr vysypaná jemným štěrkem pro pohodlnější a jistější ukotvení nádrže. Její následná údržba je pak velice jednoduchá. Jedná se totiž o víceméně bezúdržbové systémy, které zůstávají zakopány v zemi bez větší nutnosti další pozornosti. Občas musí projít výměnou jen takové součásti jako je filtr hrubých částí a jim podobné. Náklady na budoucí údržbu se přitom pohybují v opravdu jen desetinových částkách oproti původní instalaci a zprovoznění absorpčního systému.

To Top