Zahrada

Voda na údržbu zahrady padá z nebes

pixabay.com

Využívání vody z deště je už od pradávna naprosto obyčejnou záležitostí. Dříve ji lidé skladovali pro veškeré účely a dnes nám zachycená voda zůstává především jako zdroj užitkové vody při péči o zahrádky a podobné možnosti. Víte, jak ale takový systém pořídit a jak funguje?

Nádrže na dešťovou vodu s velkým výkonem

Naprosto běžným vybavením českých zahrad jsou pochopitelně povrchové nádrže a kádě, kam většinou formou okapů svádíme dešťovou vodu a následně ji uchováváme pro další využití. Jenže jakmile se začneme bavit o plnohodnotných nádržích na dešťovou vodu, tak náhle dostaneme nejen mnohem větší objem, ale také efektivitu v oblasti absorbování.

K nádrži, která funguje pochopitelně jako zadržující těleso pro vodu se totiž přidává možnost větších i menších a složitějších rozvodů, které se starají jak o zachycení dešťové vody, tak také o její postupné svedení do nádrže. Po cestě do úschovy je voda propasírována skrze několik sít, které odstraní sto procent hrubých nečistot a také mnohé bakteriální a řasné prvky.

Náklady a jak se připravuje

Náklady na absorpční systém se liší opravdu od řádu tisíců a po několikaset tisícová monstra. Záleží jen na velikosti plochy také pochopitelně na využití, které pro budoucí nádrž najdete. U všech ale platí jednoduchá příprava. Pro jejich aplikaci stačí vyhloubení děr na rozměry nádrže a svodného systému, které se doporučuje vysypat jemným štěrkem. Nádrže na dešťovou vodu se pak jednoduše jen vsadí do připravených otvorů a zasypou. Pokud máte obavy z financování takového systému, tak můžete využít i možnost dotací na dešťovou vodu, kterou často zprostředkovávají společnosti samostatně a ochotně všem nakupujícím klientům. Mimo samotného pohodlí zde máte výhodu především v profesionalitě, kdy se odborně připravený plán a dotační návrh nevrací neustále k úpravám či rovnou ke striktnímu zamítnutí.

To Top