Inspirace

Jak může vybavení postele ovlivnit vaše zdraví?

Pokud si sepíšeme nejdůležitější potřeby, které má lidský organismus. Tak mezi ně bude rozhodně patřit také spánek jako takový. pokud se nám nedostává dostatečného množství spánku, tak si říkáme o ohromné potíže.

Většinou je přitom problém se spánkem přímo v posteli. Špatné, staré nebo doslova nekvalitní matrace a vybavení může být důvodem, proč máme nejen zlé usínání, ale i spánek. A dnes se podíváme na to, jak nejvíce mohou tyto činitelé ovlivnit náš spánek a potažmo i zdraví.

Jak mohou matrace ovlivnit spánek?

Jednoduchá odpověď by byla ta, že mohou spánek ovlivnit ve všech ohledech. Kvalitní matrace je totiž zodpovědná především za to, jakým způsobem se drží naše tělo v přirozené pozici během spánku. Pokud jsou matrace moc tvrdé, tak mohou působit otlačky, nepohodlí a kroucení páteře. Zcela naopak pokud jsou extrémně měkké, tak jsou sice příjemné, ale naše tělo je v propadlé pozici a tvoří se tak tenze na udržení jeho ideální pozice.

Tato tenze pak může působit to, že tělo nechce usnout, protože vnímá potřebu držet samo sebe v určitém postavení. Specifickou kategorií jsou zdravotní matrace. Každá matrace by měla fungovat tak, že ortopedické zóny udrží přesně tam, kde mají být. Zdravotní matrace jsou ale efektivnější, protože předpokládají, že musí být prevencí či řešením obtíží.

Vliv mají i polštáře a deky

V případě samotné deky je největší vliv v udržování tepla. Velice populární jsou v posledních letech dvoj deky, které jsou rozdělit. Pokud tak je teplo, tak využijete jedinou vrstvu. Pokud naopak zima, můžete připojit druhou, teplejší. Polštáře jsou pak zodpovědné především za draví naší krční páteře. Ideálně by na polštáři neměla být ramena, ale měla by zde být pouze hlava. Díky tomu by tak měl polštář držet pozici hlavy jako přirozené prodloužení osy páteře.

To Top